Bankayı Bozmadan Ülke İçinde Iyi mi Hareket Edilir

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Bankayı Bozmadan Ülke İçinde Iyi mi Hareket Edilir

Bankayı Bozmadan Ülke İçinde Iyi mi Hareket Edilir

Bankayı Bozmadan Ülke İçinde Iyi mi Hareket Edilir

Meydana getirecek yeni şeyler ve yeni olanaklar içeren yeni bir yere taşınmak coşku verici! Sadece bu yeni yer ülke genelindeyse, süreç pahalı olabilir – binlerce dolar şeklinde.

Ülkeyi aşan bir hareketin maliyetinin moralinizi bozmasına izin vermeyin. Birkaç ipucu ve püf noktasıyla, dar bir bütçeyi kalmış olarak bu hareketi yapmak mümkündür.

Bankayı bozmadan ülke genelinde iyi mi hareket edileceğine bakalım.

Öğelerinizi Küçültün

Muhtemelen her şeyi yanınıza almanız gerekmiyor. Ne kadar fazlaca şey alırsanız o denli fazlaca paraya mal olur. Dolayısıyla, taşıma maliyetlerinden tutum etmeye çalışırken, küçültme zamanı.

Eşyalarınızdan ayrılmak ne kadar zor olsa da, onu etkili kılmak için oldukça acımasız olmanız gerekir. % 80-100 oranında kullanmadığınız öğelerden kurtulun. Miktarı değil, niteliği düşünün.

Eşyalarını satmak, hareketli bütçenize daha çok para katacaktır. Ya da geri kalanını sizden daha fazlaca ihtiyacı olanlara bağışlayın.

Ödevini yap

Yeni bir bilgisayar yada mutfak aletinde en iyi teklifi bulmaya çalışıyormuş şeklinde bütçenizi aşmayın. En iyi fiyatı almak için alışveriş yapmalısınız.

Tüm seçeneklerinizi listeleyin. Her birinin ne kadara mal olacağını araştırın. Peşinden bütçenize uygun olanı seçin.

Yardım alıyorsanız incelemelere bakmayı ihmal etmeyin! Eşyalarınızı üstün hizmet mevzusunda kanıtlanmış bir sicile haiz birinin eline vermek istiyorsunuz. Ve ihmal etmeyin, teklif gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, büyük olasılıkla öyledir.

Sürem Haricinde Hareket Et

Yaz, ülke genelinde taşınmak için senenin en pahalı zamanıdır. Bir çok insan, okul başlamadan ilkin yerleşmek için taşındığında, bu da tutarları artırma eğilimindedir. Okul yılı süresince taşınmak tutum etmenize destek olacaktır.

Bir çok insan ayın sonunda yada ilkinde hareket eder. Hafta sonları, haftanın en popüler zamanıdır. Ayın ortasında hafta içinde hareket edebiliyorsanız, daha ucuz fiyatlara takılmanız ihtimaller içindedir.

İndirimleri Arayın

AAA yada benzeri bir kuruluşun üyesi misiniz? Ülke genelinde iyi mi hareket edeceğinizi bulmayı fazlaca daha kolay hale getirecek olan hareketli indirimlere esasen erişebilirsiniz.

AAA üyelerine taşıma hizmetlerinde indirimler sunar. Taşınan firmalar de AAA üyelerine, bilhassa sürem haricinde değişen hususi oranlar veriyor.

Yakın ailenizde kıdemli yada etken bir askeri üyeniz var ise, orduya sunulan hususi hareket indirimlerini inceleyin. Taşınan birçok şirket, askeri üyelere ve ailelerine nakliye, depolama ve taşıma indirimleri mevzusunda destek olacaktır.

Yer Değişiklik yapma Harcama Karşılama Hakkında Sor

Bir iş için ülke çapında taşınıyorsanız, yeni işvereniniz taşınan faturanın tamamını yada bir kısmını öğrenim edebilir. Bir çok vakit işverenler, eyalet dışından adayları işe alırken bunu bir avantaj olarak sunar.

Taşınma yardımı ile ilgili politikalarının ne işe yaradığını öğrenmek için İK departmanıyla konuşun. Uygun olup olmadığınızı sormak asla zarar vermez. Hatta sizin için düzenlemeleri bile yapabilirler.

Size yeşil ışık yakarlarsa, tüm faturalarınızı kaydettiğinizden güvenilir olun. Geri ödemelerinizi almak için uygun belgelere ihtiyacınız olacak.

Yol Süresince Maliyetleri Ihmal etmeyin

Hareketli bütçenizi hesaplarken, A Noktası ve B Noktası içinde alacağınız tüm bu minik harcamaları hesaba katmayı ihmal etmeyin.Yakıt yiyecek ve oteller şeklinde şeyler hızla toplanacak ve bütçenizi genişletir. açık.

Para biriktirmenize destek olmak için dışarıda yiyecek yiyecek yerine kendi yemeğinizi getirin. Otellerin, AirBnB'lerin yada kampın daha azca maliyetli olup olmayacağına bakın. Ve yapmak için önlemler alın araba daha yakıt verimli.

Gezi kredi kartında mevcut puanlarınız var ise, bu tarz şeyleri bir otelde parasız geceler için yada yakıt maliyetini karşılama mevzusunda yardım almak için de nakde çevirebilirsiniz.

Kendin Hareket Et

Kendinizi ülke çapında taşımak, gitmenin en ucuz yoludur. Bir kamyon kiralamak, içindeki her şeyi yada otomobilinizi biriktirmek, sizin için bunu meydana getirecek kişileri işe almak zorunda kalmaz.

Elbet, kendinizi hareket ettirmek sizin için daha çok emek gerektirir, sadece ödünleşim, bankayı bozmayacağıdır. Desteğe ihtiyacınız olursa, arkadaşlarınızdan yada ailenizden kamyonu paketleyip yüklemelerine yardım etmelerini istemekten çekinmeyin.

Hatta içlerinden biri, sizinle beraber yeni yerinize seyahat halletmeye ve paketten çıkarmaya destek olmaya istekli olabilir. Gene de tek yönlü bir havayolu yada tren bileti satın almak, sizin yerinize taşınmaları için insanlara ödeme yapmaktan daha ucuz olacaktır.

Eşyalarını Gönder

Ülke genelinde hareketli bir kamyon sürmek size nazaran değilse, eşyalarınızı göndermeyi düşünün. Taşınacak fazlaca şeyiniz olmadığı sürece, uygun maliyetli bir seçenektir.

Navlun nakliyesi firmalar, güvenilir taşıyıcılarla en iyi fiyatı bulmanıza destek verir. İhtiyaçlarınızı karşılamak için değişik teslimat seçenekleri sunarlar ve hatta bir şey olması durumunda eşyalarınızın maliyetini karşılayacak sigortaları bile vardır.

Yeni varış noktanıza uçuyorsanız eşyalarınızı extra bagaj olarak gönderin. Elbet, extra bagaj ve ağırlık ücretleriniz olacak, sadece gene de birisinin sizin için taşımasını sağlamaktan daha ucuz.

Taşınabilir Hareketli Konteyner Kullanın

Taşınabilir hareketli kaplar giderek daha popüler hale geliyor. Yalnız taşıma sürecini basitleştirmekle kalmazlar, bununla beraber birden fazla yoldan tutum etmenize de destek olurlar.

Portatif konteynerler, hareketli bir şirket kiralamaktan fazlaca daha ucuzdur. Konteyneri kendiniz yükleyin, arkasından yeni yerinize taşıyıp bırakın.

Ek olarak, eşyalarınızı paketini açana kadar saklayabileceğiniz bir yer sağlar. Dolayısıyla, eşyalarınızı bir depolama birimine taşımak yerine, hepsini boşaltın ve ihtiyacınız olduğunda geri yükleyin, hepsi tek bir yerde kalır. Hem zamandan hem de paradan tutum etmenizi sağlar.

Ülke İçinde Iyi mi Hareket Edileceğini Bilerek Paradan ve Baş Ağrılarından Tutum Edin

Hareketiniz yeni bir başlangıç ​​şeklinde geliyor, sadece banka hesabınızı tüketmesine izin vermenize gerek yok. Bütçe dahilinde ülke çapında iyi mi hareket edeceğinizi bilerek, stresi geride bırakabilir ve tasarruflarınızı sağlam tutabilirsiniz.

Taşındıktan sonrasında yerinizi iyi mi düzelteceğinizi bilmek ister misiniz? Ev Geliştirme blogumuzdaki makalelere göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir