Bir Sonraki İtalya Seyahatinizde Kaçırmayacağınız 8 Yer

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Bir Sonraki İtalya Seyahatinizde Kaçırmayacağınız 8 Yer

Bir Sonraki İtalya Seyahatinizde Kaçırmayacağınız 8 Yer

Bir Sonraki İtalya Seyahatinizde Kaçırmayacağınız 8 Yer

İtalya, İngiltere ile beraber Avrupa'nın en sıcak gezinsel yerlerinden biridir.

Ülkede hepimiz için bir şeyler var: tarih, varlıklı kültür, meşhur sanat, nefes kesici manzaralar ve görkemli yemekler. Floransa ve Toskana'dan Milano ve Venedik'e, dinlence destinasyonları sonsuzdur – bu birazcık bunaltıcı olabilir!

İtalya'ya yapacağınız bir sonraki seyahatiniz için heyecanlı sadece planlamaya nereden başlayacağınızdan güvenilir değil misiniz?

Görkemli İtalyan maceranızdan en iyi şekilde yararlanmanız için bir sonraki İtalya seyahatinizde kaçıramayacağınız sekiz yerin bir listesini derledik!

İtalya Geziniz İçin Nereye Gidilir

1. Milan

Milano, tasarımcı mağazaları ve rakipsiz tarzıyla tanınan dünyanın moda başkentlerinden biridir. Alışverişi seven biriyseniz, Milan tam size bakılırsa.

Da Vinci’nin meşhur tablosu Son Akşam Yemeği’nin yanı sıra ikonik eserlerine de ev sahipliği yapmış olduğu için sanat ve müzikseverler için de mükemmel bir kent. La Scala Opera Binası.

2. Amalfi Sahili

Çarpıcı güzelliği Amalfi kıyıları onu herhangi bir gezgin için pazarlık mevzusu olmayan bir durak haline getiriyor. 30 mil uzunluğundaki sahil şeridi çarpıcı kayalıkları, güzel koyları, limon ağacı bahçelerini ve oldukca renkli villaları sergiliyor.

İpucu: Duygusal bir kaçamak arayan bir çiftseniz, Positano şehrine uğrayın. Sahil kenti, güzel çakıllı plajlara ve inanılmaz dağ manzarasına haizdir.

3. Venedik

"Romantizm Şehri" olarak malum Venedik, İtalya'nın en güzel ve duygusal şehirlerinden biridir. Kent, yüzlerce yaya köprüsü ve yüzen şehri birbirine bağlayan tekne kanalları ile inanılmaz derecede benzersiz bir mimariye haizdir.

İpucu: İtalya seyahatinizde Venedik'i ziyaret etmeyi seçerseniz, bir Gondol gezintisine çıktığınızdan güvenilir olun!

4. Floransa

Floransa, tüm sanatseverler için nihai varış noktasıdır. Yarım düzineden fazla sanat müzesine ev sahipliği meydana getiren kent, İtalyan Rönesansı esnasında etkili bir yerdi.

Yerçekimine meydan okuyan kubbesiyle tanınan Santa Maria del Fiore Katedrali Duomo'ya da ev sahipliği yapmaktadır.

5. Cinque Terre

Cinque Terre, İtalyan Rivierası'nda bulunan beş balıkçı köyünden oluşan izole bir dizidir. Olağanüstü liman manzarası ve güzel kayalıklarla Cinque Terre, dinlenmek, enerji toplamak ve görmek için muhteşem bir yerdir.

6. Vatikan Şehri

100 dönümlük bir alanı kaplayan, Vatikan Şehri papa tarafınca yönetilen dünyanın en ufak ülkesidir. Vatikan Müzelerinden Aziz Petrus Bazilikası'na, Vatikan Şehri eşi benzeri olmayan bir yer.

İtalya seyahatinizde Vatikan şehrini ziyaret ediyorsanız, yapmanız gerekenler Sistine Şapeli'ni ziyaret edin. Rönesans sanatıyla, bilhassa Michelangelo'nun yapmış olduğu "Adem'in Yaratılışı" ile ünlüdür.

7. Pompeii

İçinde 7.9 Milattan Sonra., hareketli Pompeii kasabası, Vezüv Yanardağı'nın patlamasıyla yok edildi. Bugün, dünyanın en oldukca ziyaret edilen arkeolojik alanlarından biridir.

Pompeii, tarih açısından zengindir ve ağlatısal geçmişini büyüleyici gören gezginler için mükemmel bir arkeoloji müzesine haizdir.

İpucu: Ayrılmadan ilkin, uzaktan Vezüv Yanardağı'na bakmayı ihmal etmeyin. Şehri yok etmiş olsa da bununla birlikte korumuştur.

8. Roma

Nereyi ziyaret edeceğinizden güvenilir değilseniz, Roma adım atmak için mükemmel bir yerdir. Gladyatörlerin ölümüne savaştığı Kolezyum'dan Roma krallarının gömüldüğü Pantheon'a kadar kent inanılmaz noktalarla doludur.

Burda birazcık var turistik noktalar Roma'da denetim etmelisiniz:

  • Roma Forumu
    Trevi Çeşmesi
  • Piazza Navona

İtalya Gezinize Hazır mısınız?

İtalya, yeni başlayanlar yada tecrübeli keşifler için muhteşem bir yerdir. Hepimiz için bir şeyler var.

İster Cinque Terre'de dinlenmek ister Milano'da yorulana kadar alışveriş yapmak istiyor olun, İtalya bir sonraki Avrupa maceranız için muhteşem bir seçimdir.

İtalya'da bulundun mu? Dışarıda bıraktığımız gezinsel bölgeler var mı? Yorumlarda bizlere bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir