Borneo Macerası mı planlıyorsunuz? Bu Gezi Esasları Listesini Denetim Etmeden Bir Şey Paketlemeyin

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Borneo Macerası mı planlıyorsunuz? Bu Gezi Esasları Listesini Denetim Etmeden Bir Şey Paketlemeyin

Borneo Macerası mı planlıyorsunuz? Bu Gezi Esasları Listesini Denetim Etmeden Bir Şey Paketlemeyin

Borneo Macerası mı planlıyorsunuz? Bu Gezi Esasları Listesine Göz Atmadan Bir Şey Paketlemeyin

Bir Borneo macerası planlamayı mı düşünüyorsunuz?

Borneo'nun maceralı ormanına bir seyahat yapmak, kapsamlı bir paketleme sıralaması gerektirir. Ormancılıkta yeniyseniz, bir sıralama oluşturmanıza destek olmak istiyoruz.

Bu makalede, ormana götürmeniz ihtiyaç duyulan her şeyi ele alacağız.

Borneo hakkında bilgiler

Borneo adası, güneybatı Pasifik Okyanusu'nda yer verilmiştir. Grönland ve Yeni Gine haricinde Borneo, dünyanın üçüncü büyük adası. Ada, Brunei, Doğu Malezya ve Endonezya olmak suretiyle üç ülkeye ayrılmıştır.

Borneo’nun ekvatoral bir iklimi vardır, bu da yıl süresince güneşli olduğu anlamına gelir. Yağmur mevsimi Kasım ayından Ocak ayına kadardır. Kuzeydoğu, senenin bu döneminde de muson havası yaşar.

Kuru mevsim tipik olarak Mayıs'tan Eylül'e kadar sürer. Adanın büyüklüğü sebebiyle, iklim bölge genelinde farklılık gösterir.

Borneo'yu ziyaret etmeye karar verdiğinizde, şu sitelere bakmaktan yararlanabilirsiniz: TripADeal ucuz seyahat fırsatları.

Giyim

Ekvador civarlarında bulunan birçok adada olduğu benzer biçimde, iklim nemlidir. Tüm ziyaretçilerin, tercihen pamuktan yapılmış, hafifçe ve nefes alabilen giysiler giymeleri önerilir.

Ormanın nemli ortamında, terleyeceğiniz için kuruması kolay giysiler giymek isteyeceksiniz. Ek olarak yağmurun ne süre yağacağını da asla bilemezsiniz.

Gün içinde şortlar ve tişörtler uygundur, sadece pantolonlar dallara, böcek ısırıklarına ve sülüklere karşı daha çok koruma sağlayabilir.

Mayo ve mayo almayı ihmal etmeyin.

Ayakkabı

Birkaç değişik ayakkabı türüne ihtiyacınız olacak. Her tür orman arazisine dayanıklı yürüyüş ve yürüyüşe uygun ayakkabılar getirin. Ek olarak sabahları ve akşamları giymek için lastik ayakkabılar da getirmek istiyorsunuz.

Esasen belirlendiği benzer biçimde, orman aşırı nemlidir, bu yüzden rutubet emici çoraplar getirmeniz gerekir. Sülük geçirmez çoraplar da getirmeniz gerekebilir.

Tıbbi

Borneo maceranız esnasında hastalanıp hastalanmayacağınızı kestirmek kolay değildir, sadece hafifçe hastalıkları tedavi etmek için bazı temel tıbbi malzemeleri getirmelisiniz.

Baş ağrılarını tedavi etmek için reçetesiz ağrı kesicileri paketleyin. İrtifa hastalığı ilaçları ve ishal önleyici tabletler getirmek de iyi bir fikirdir.

Ek olarak cildinizi elementlerden korumak isteyeceksiniz. Uzun yürüyüş parkurları için güneş kremi bulundurmak gerekiyor. Ek olarak, yüzünüzü korumak için SPF dudak balsamı ve güneş kremi paketleyin.

Haiz olduğunuz öteki öğeler içinde ıslak mendiller, el dezenfektanı ve böcek kovucu vardır.

Hanım yolcular tampon ve pedlerinin bilincinde olmalıdır. Ormandayken onları elden çıkaramayacaklar.

Onları getirirseniz, ayrılana kadar Ziploc çantalarında taşımanız gerekecektir. Hanım gezginler için bir alternatif, tane kupası olabilir.

Ekipman

Borneo maceranız sizi ormana götürecek ve ormanda elektrik fişi yok. Mükemmel fotoğraflar çekeceğiniz için, kameranız için fazladan şarj edilmiş piller getirmek isteyeceksiniz. Yanınızda alarm olarak kullanabileceğiniz ve ışığı olan oldukca amaçlı bir saat getirin.

Fotoğraf Ekipmanları

 • DSLR kamera (Kişisel tercihe bağlıdır)
 • Kamera Lensleri
 • Su geçirmez kamera çantası
 • Ek bellek kartları
 • Yedek şarj aleti yada piller
 • Şnorkelli yüzme için su geçirmez kamera (var ise)
 • Güç adaptörü

Trekking Ekipmanları

 • Düdük (acil durumda)
 • Fazlaca amaçlı bıçak
 • Kamp çatal bıçak ekibi
 • Meşale

Tabiat yürüyüşü yaparken olabildiğince hafifçe gezi etmek isteyeceğinizi ihmal etmeyin. Devamlı durumu değerlendirebilir ve konaklama yerinde ne bırakacağınıza karar verebilirsiniz.

Çeşitli

Herhangi bir seyahatte kişisel belgelerinizi getirmeyi unutamazsınız. Kredi kartınızı paketleyin ve hesaplarınızın donmasını önlemek için gezi edeceğiniz şirketi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.

Yalnızca plastiğe bağlı kalmayın, nereye giderseniz gidin paranın kral bulunduğunu ihmal etmeyin. Tüm seyahat için kafi para getirmeye çalışın ve yalnızca acil durumlarda kredi kartını kullanın.

Yalnızca orijinal pasaportunuzu getirmekle kalmamalı, bununla birlikte pasaportunuzun kopyalarını getirip bagajınızda bırakmalısınız. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması durumunda kopyaların olması süreci hızlandıracaktır.

Ek olarak gezi planınızın, uçuş onaylarınızın, otel rezervasyonlarınızın ve yararlı bulunduğunu düşündüğünüz diğerlerinin kopyalarını da getirin.

Devamlı çevre mevzusunda dikkatli olmanız gerekir, bu yüzden ormana getirdiğiniz her şey ormanı sizinle beraber terk etmelidir. Çöplerinizi sırt çantanızda saklamak için plastik poşetler getirin ve yürüyüşten sonrasında atın.

Kinabalu Dağı

Mount Kinabalu'ya tırmanmak, Borneo maceraları için bir zorunluluktur. Borneo’nun en yüksek dağıdır ve Malezya’nın Sabah eyaletinde bulunur. Ziyaretçiler çoğu zaman 13.435 ft uzunluğundaki Low's Peak'in tepesine tırmanıyor.

Herhangi bir dağa tırmanırken, yolculuğa başladığınızda havanın zirvede olduğu benzer biçimde aynı olmadığını bilmelisiniz. Dağda yürürken sıcak giysilere adım atmak ve geçiş yapmak için hafifçe, nefes alabilen giysilere ihtiyacınız olacak.

Eğer tırmanmak istiyorsan Kinabalu Dağı aşağıdakileri getirin:

 • Su geçirmez rüzgarlık
 • Polar ceket
 • Şapka, bere, baş yarası yada yün maskesi
 • Su Geçirmez Eldivenler
 • İyi kavrayan yürüyüş ayakkabıları (kayganlaşır)
 • Trekking direği
 • Tek kullanımlık Yağmurluk
 • Baş Meşalesi
 • Su
 • Çikolatalar, kuruyemişler, enerji çubukları, öteki yüksek enerjili yiyecekler

Giyim Yönetmeliği Farkındalığı

Yeni bir yeri ziyaret ettiğinizde, devamlı mahalli halkın kullandığı giyim kurallarının bilincinde olmalısınız. Borneo'da, bilhassa bayanlar için giyim yönetmeliği oldukça tutucu.

Hanım ziyaretçilerin omuzlarını ve dizlerini kapalı tutmaları önemlidir. Ek olarak üstlerinin orta kısımlarını örtecek kadar uzun olduğundan da güvenli olmalıdırlar. Bölünmeyi göstermekten de kaçınılmalıdır.

Bir tapınağı ziyaret etmek isteyen hanım ve adamların uzun kollu giymeleri gerekir. Ek olarak saçlarının kapatılması da önerilir.

Plajlar ve orman gezileri giyim kurallarına gore köylere gore daha rahattır, sadece ziyaretçiler nehirlerde yüzerken saygılı olmalıdır. Hanım gezginler için yanlarında bir peştamal getirmeli ve bir tek iç çamaşırlarıyla banyo yapmaktan kaçınmalıdırlar.

Borneo Macerasına Hazır mısınız?

Borneo'ya yaptığınız seyahatte yanınızda hafifçe nefes alabilen giysiler almayı ihmal etmeyin. Umarız bu sıralama, paketleme ihtiyaçlarınızda size destek olmuştur ve seyahatinizin keyfini çıkarırsınız.

Bu makaleyi beğendiyseniz ve daha fazlasını okumak istiyorsanız, lütfen bizi ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir