Bu Yıl Düşünülmesi Ihtiyaç duyulan En İyi 5 Ucuz Dinlence Destinasyonu

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Bu Yıl Düşünülmesi Ihtiyaç duyulan En İyi 5 Ucuz Dinlence Destinasyonu

Bu Yıl Düşünülmesi Ihtiyaç duyulan En İyi 5 Ucuz Dinlence Destinasyonu

Bu Yıl Düşünülmesi Ihtiyaç duyulan En İyi 5 Ucuz Dinlence Destinasyonu

"Yılda bir kez, daha ilkin asla gitmediğiniz bir yere gidin" – Dalai Lama.

Bu eski alıntı son zamanlarda toplumsal medyada trend oldu. Niçin?

Araştırmaya göreY kuşağı, önceki nesillere gore hatırı sayılır oranda daha çok gezi ediyor. Birçoğu, her zamankinden daha çok, dünyanın dört bir tarafındaki "alışılmışın haricinde" bölgelere dinlence yapıyor.

O denli egzotik gezi kulağa pahalı geliyor fakat olması gerekmiyor! 2018'in en ucuz dinlence bölgeleri için okumaya devam edin.

1. Portekiz

Eski şehirler, lagün adaları, tuz tavaları, antik kaleler, uçurumun tepesinden manzaralar ve kumlu sörf plajları, Portekiz'e giderken ziyaret edebileceğiniz birçok yerden bazılarıdır.

Konaklama fiyata göre farklılık gösterir. Sadece aralarından seçim yapabileceğiniz fazlaca sayıda Oda & Kahvaltı, kiralık dinlence yeri yada daha ucuz otel var.

Lüks, 5 yıldızlı, her şey dahil bir otele giderseniz, yalnızca megabucks harcamakla kalmaz, bununla beraber mahalli deneyimi de kaçırabilirsiniz. Daha ucuz bir konaklama için gidin ve otantik bir tecrübe için zamanınızı yerlilerle takılarak geçirin.

Birçok uygun fiyatlı havayolu Portekiz'e gezi ediyor, hatta bazıları tertipli pazarlık ve fırsatlarla bile, bu da uçuşunuzun daha da ucuz olabileceği anlamına geliyor! Uygun fiyatlarla tertipli olarak çalışan fazlaca sayıda otobüs ve tren olduğundan, etrafta dolaşmak için kendi otomobilinize ihtiyacınız yoktur.

Deniz ürünleri Portekiz'de ünlüdür, çoğu zaman en kolay şekillerde pişirilir, sadece gene de en seçkin lezzetlerle pişirilir. Orijinal Portekiz tadı için mahalli bistrolara ve restoranlara gidin. Bu kuruluşlar pek fazlaca gezinsel otel ve restorandan fazlaca daha ucuz olacak.

Otantik bir Portekiz içeceği için mahalli Porto şarabını denemeyi de ihmal etmeyin.

2. Hırvatistan

Mali istikrarsızlıktan geçen Yunanistan benzer biçimde popüler gezinsel yerlerin birçoğu bunun yerine Hırvatistan'a gidiyor. Yoğun sezondan (Temmuz-Ağustos) kaçınırsanız, Hırvatistan Avrupa'da ziyaret edilebilecek en ucuz dinlence yerlerinden biri olabilir.

Zamanı mimarisi, şelaleleri, çakıllı plajları, dağlık kıyıları ve mükemmel gece yaşamı ile Hırvatistan, her türden seyyah için pek fazlaca kutuyu işaretliyor.

Şnorkelli yüzme, tüplü dalış, kano, yürüyüş, çelik halatla kayma ve daha fazlası benzer biçimde yapabileceğiniz pek fazlaca aktivite vardır. Hırvatistan, yapacakları fazlaca keyifli şeyler olduğundan evlatları almak için de iyidir.

Ucuz uçuşlar bolca ve toplu taşıma, birçok otobüs ve feribotla kolayca ulaşılabilir.

Akdeniz usulü yemekler ve mahalli şaraplar hem leziz hem de uygun fiyatlarla. Hırvatistan'ı ziyaret etmeye karar verirseniz, tatilinizin sonuna kadar yiyecek yiyeceksiniz.

3. Tayland

Tayland, birkaç senedir popüler bir destinasyon olmuştur. Fakat gene de en ucuz dinlence yerlerinden biri, çoğunlukla döviz kuru sebebiyle.

Tayland keyifli, enerjik ve kültür dolu. Zamanı saraylar, tropikal adalar, mağaralar, dağlar ve orman safarileri ile Tayland'da yapılacak fazlaca şey var.

Chiang Mai'de özgürce gezebileceğiniz yüze yakın mabet var. Ek olarak bulunabilecek fazlaca sayıda pazarlıklı birçok sokak pazarı vardır.

ABD'den gezi ederken mesafe uzak olmasına karşın uçuşlar ucuzdur. Tayland içinde gezi, ucuz ve bolca oranda otobüs, tren ve trishaw taksileriyle bütçe gezginleri için de harikadır. Öteki bir seçenek de bölgeyi boş zamanlarınızda keşfetmek için bir bisiklet yada hatta bir motosiklet kiralamaktır.

Yemekler son aşama ucuz, uygun fiyatlı büfeler ve cızırtılı sokak yiyecekleri yalnız birkaç dolara satılıyor.

Öteki birçok ülkede, 5 yıldızlı otellerin tutarları oldukça yüksek. Sadece Tayland ile ilgili en iyi şeylerden biri, döviz kuru ve düşük fiyatlar sebebiyle lüksü karşılayabilmenizdir.

Mesela, kalmak için mükemmel bir lüks yer Howie’s Homestay. Bunu denetim et!

4. Endonezya

Endonezya, uzun mesafeli bir destinasyon olmasına karşın, düşük gezi maliyetleri ve ucuz aktiviteler yardımıyla oldukça popülerdir.

Binlerce adadan oluşan Endonezya, varlıklı kültür ve güzelliklerle doludur. Endonezya maymun ormanları, dini tapınaklar, volkanlar, vapur enkazları ve dağlarla fazlaca çeşitlidir. Ek olarak şnorkelli yüzme ve tüplü dalıştan beyaz su raftingine ve ATV'ye kadar yapılacak pek fazlaca keyifli şey var.

Sırt çantalı gezginlerin bir çok, duracak pek fazlaca ucuz hostel olduğundan Endonezya'yı ucuz konaklama için tercih ediyor. Bir otel odasına geçmek istiyorsanız, çoğu zaman fazlaca fazla ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Endonezya'ya dönüş uçuşları senenin zamanına göre farklılık gösterir, sadece çoğu zaman 500 doların altındadır. Ana adaların çoğunda dolaşmak için otobüsler vardır, sadece yaygın bir gezi yöntemi feribottur (adadan adaya).

Endonezya'da yiyecek, Tayland benzer biçimde öteki birçok Asya ülkesine benzer bir fiyattır. Fakat nereye giderseniz gidin tadı kesinlikle değişik. Ulusal yiyecek, yalnız birkaç dolara satın alınabilen Nasi Goreng'dir.

5. Zanzibar

Zanzibar, çeşitli görkemli çekicilik merkezlerine haizdir. Mercan resiflerinin bulunmuş olduğu el değmemiş plajlardan baharat turlarına ve eski kalelere kadar Zanzibar, onu en ucuz dinlence yerlerinden biri meydana getiren güzel kontrastlarla dolu bir adadır.

Uçuşlar birazcık daha pahalı olsa da, siz oradayken dolarlarınız fazlaca uzar.

Gezi etmenin en ucuz ve en uygun yolu, paylaşılan bir minibüs / taksi olan “dala dala” yı kullanmaktır. Etrafta birkaç tane var ve birini kullanırsanız gerçek bir otantik tecrübe elde edersiniz. Öteki ülkelere kıyasla kişisel bir sürücü kiralamak da aşırı pahalı değil.

Konaklama, bütçeye gore de yapılabilir, birçok kiralık dinlence yeri ve otel, paranızın tam karşılığını verir.

Zanzibar'da denenecek çeşitli yiyecekler var ve bir çok da oldukça ucuz fiyatlar için. Meşhur pilav pilavını ve et kebaplarını kesinlikle deneyin. Birazcık şeker kamışı suyu da denemeyi ihmal etmeyin!

En Ucuz Dinlence Bölgeleri: Nereye Gideceksin?

Gördüğünüz benzer biçimde, dünyayı gezebilir, yeni kültürleri ve yaşam tarzlarını bankayı bozmadan deneyimleyebilirsiniz.

Araştırmanızı yaptığınızdan ve konaklama hakkında mükemmel fırsatlar bulmak için fiyat karşılaştırma internet sayfalarını kullandığınızdan güvenli olun. Senenin zamanına bağlı olarak yukarı ve aşağı gidecekleri için uçuşlarınızı denetim etmeye devam etmeyi ihmal etmeyin.

Aktiviteler için plan yapın, sadece yeni bir şey denemekten korkmayın. Aynı şey yiyecek de ilgilendiriyor – mahalli halkın gittiği yere gidin ve gerçek anlaşmayı deneyimleyin!

Peki, uçağa atlamaya hazır mısın? Gezi ipuçları ve daha fazlası için blogumuza göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir