Çılgınca Rahatlatıcı: Afrika'ya Dinlence Planlamanız İçin Ihtiyaç duyulan 5 Niçin

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Çılgınca Rahatlatıcı: Afrika'ya Dinlence Planlamanız İçin Ihtiyaç duyulan 5 Niçin

Çılgınca Rahatlatıcı: Afrika'ya Dinlence Planlamanız İçin Ihtiyaç duyulan 5 Niçin

Çılgınca Rahatlatıcı: Afrika'ya Dinlence Planlamanız İçin Ihtiyaç duyulan 5 Niçin

Anketler gösteriyor ki İnsanların% 59'u Dinlendirici bir tatile çıkmayı, oldukça sayıda kuvvetli aktiviteyle dolu bir tatile gitmeyi tercih eder. Bu insanlardan biriyseniz, Afrika'ya bir dinlence planlamak yapılacaklar listenizin başlangıcında olmalıdır.

Afrika'da yapılacak bir şeyler bulmaya ulaşınca, sıralama asla bitmiyor. Listenize ekleyebileceğiniz pek oldukça serüven dolu şey var, sadece bir sonraki tatilinizde yapmanız ihtiyaç duyulan oldukça sayıda çılgınca rahatlatıcı aktivite de var.

Niçin Afrika'da bir dinlence planlamanız gerektiğine dair en mühim beş niçin için rehberimiz için okumaya devam edin.

1. Plajlarda Aşağı Rüzgar

Dinlendirici bir dinlence söz mevzusu olduğunda aklınıza gelebilecek ilk şey sahilde dinlenmektir ve Afrika söz mevzusu olduğunda kesinlikle plaj sıkıntısı yoktur. Tüm gününüzü güneşlenerek geçirebilmeniz için bir havlu atmanızı bekleyen oldukça sayıda beyaz kumlu plaj bulacaksınız.

Afrika, bir çok insanoğlunun bilmediği hususi plajlar, halk plajları ve hatta gizli saklı plajlarla doludur. Kıyıdan suyu keşfetmek için bir tekne bile kiralamak isteyebilirsiniz. Su söz mevzusu olduğunda seçenekler sonsuzdur ve gününüzü iyi mi geçirmek istediğiniz hakikaten size kalmıştır.

Kenya'da kısmen hayvanat bahçesi denen bir plaj bile var. Diani Plajı. Bu, sahilde dinlenirken ağaçtan ağaca sallanan colobus maymunları bulabileceğiniz yada hatta suda gezinen develeri görebileceğiniz anlamına gelir. Dinlenmeyi bitirdikten sonrasında birazcık serüven arıyorsanız, plaj gününüzde birazcık eğlenmek için bir deve kiralayabilirsiniz.

2. Yıldızların Altında Kamp Yapın

Afrika'daki tatilinizde hakikaten rahatlamanın bir yolu, güzel gece gökyüzüne bakmaktır. Afrika'nın, göreceğiniz inanılmaz galaksilerin en iyi görüntülerinden bazılarını sunduğunu görmüş olacaksınız. Afrika tatiliniz esnasında yıldızlara bakmanın en iyi yolu nedir?

Mükemmellerden birini kiralamak yıldız yatakları normal olarak! Bir yıldız yatak, temelde rahat bir yatak, kuş tüyü yorgan, hela ve duş içeren bir açık hava ve açık hava yatak odasıdır.

Bir yıldız yatakta kalmaya ulaşınca, siz ve eşiniz hayatınızın en duygusal kaçamağını yaşayacaksınız. Milkyway'in altında tenha bir alanda tek başınıza uyuyacaksınız.

Suaygırları, sırtlanlar ve hatta aslanlar benzer biçimde tabiat ananın sesleri sizi uyutur ve kuşların tatlı sesleri uyanma çağrınız olur. Beraber güzel bigün doğumunu da uyandırabileceğinizi ihmal etmeyin!

Siz ve eşiniz için bir yıldız yatak seçmeye ulaşınca, birçok değişik seçenek vardır, böylece ihtiyaçlarınıza uygun bir yatak bulacağınızdan güvenli olabilirsiniz.

3. Büyük Şeyler Görün

Dinlendirici bir dinlence söz mevzusu olduğunda bu, işleri kendi hızınızda yapmak anlamına gelebilir. Afrika, hayatınızın bir noktasında denetim etmeniz ihtiyaç duyulan dünyanın en büyük şeylerinden bazılarıyla dolu!

Mesela, dünyanın en büyük çölü, en uzun nehri ve hatta en eski çöl Afrika'da bulunabilir. Bunların tümü, kendi hızınızda denetim edebileceğiniz mükemmel mühim noktalar ve size gösterecek bir rehbere hakikaten gereksinim duymuyor.

Afrika'yı keşfetmek söz mevzusu olduğunda, zamanınızın çoğunu dinlenerek geçirmek isteseniz bile orada olduğunuzu söylemek için ne olursa olsun süre ayırmanız ihtiyaç duyulan bazı mükemmel bölgeler var!

4. Bazı Mahalli Mutfaklarda Ziyafet

Afrika ile ilgili bir başka mükemmel şey de, denetim edebileceğiniz tonlarca mükemmel mahalli yer olması. El yapımı biralarını, leziz kahve karışımlarını denemenin yanı sıra mahalli işletmelerinde yiyecek yemenin keyfine varacaksınız.

Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu beslemek, tatilinizde dinlenmeye ulaşınca en mühim adımlardan biridir ve Afrika'yı ziyaret ettiğinizde listenizden bunu denetim ettiğinizden güvenli olmak isteyeceksiniz.

Yönüne gidiyor Cape Winelands herhangi bir şarap aşığı ve hatta yalnız leziz yemekler tecrübe etmek isteyen biri için harikadır. Güzel arazileri keşfederken de mükemmel süre geçireceksiniz.

Afrika'da mahalli mutfağı bulmaya ulaşınca fark edeceğiniz bir öteki şey de, insanların son aşama samimi ve misafirperver olmasıdır. Her insanın yeni insanlarla tanışmaktan hoşlandığını görmüş olacaksınız ve onlar da en sevdikleri bölgeleri bir parça yiyecek için tavsiye ederek size yardım etmeye istekli olacaklar!

5. Mahalli Pazarları ve Çarşıları Ziyaret Edin

Azca ilkin bahsettiğimiz benzer biçimde, Afrika'da tanıştığınız insanların oldukça dost canlısı bulunduğunu görmüş olacaksınız, bu yüzden onlarla mümkün olduğunca oldukça süre geçirmek isteyeceksiniz. Rahatlatıcı hazineleri araştırırsanız, Afrika geziniz esnasında mahalli pazarları ve pazarları ziyaret etmeyi seveceksiniz.

Bu, ülke kültürünün otantik bir görünümünü elde etmenin ve çalışmalarını ilk elden görmenin mükemmel bir yoludur. Ek olarak, arkadaşlarınız ve aileniz için hatıra olarak eve götürebileceğiniz bazı el yapımı hazineler de bulabilirsiniz.

Pek oldukça insan alışverişi rahatlatıcı ve sakinleştirici bir aktivite olarak görür, bu yüzden siz de yapmış olursanız mahalli pazarlara ve çarşılara kesinlikle gitmelisiniz!

Eğlence ve Rahatlama İçin Afrika'da Yapılabilecek Şeyler

Dinlendirici bir dinlence yapmanın bunaltan olması icap ettiğini kim söylemiş oldu? Afrika'da yapılacak keyifli şeyler bulmaya ulaşınca, hem rahatlatıcı hem de keyifli bulacağınız, yapabileceğiniz birçok mükemmel aktivite vardır.

Rahat ve dinlendirici bir dinlence geçirebilmek için tüm bu mükemmel aktiviteleri bir sonraki Afrika seyahatinizin yapılacaklar listenize eklediğinizden güvenli olun.

Daha da fazla gezi tavsiyesi arıyorsanız, dünyanın her yerinden gezi etmek için ipuçları ve püf noktalarımız olduğundan blogumuza göz atmayı ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir