Dominik Cumhuriyeti'nde Yerli Benzer biçimde Gezi Etmek

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Dominik Cumhuriyeti'nde Yerli Benzer biçimde Gezi Etmek

Dominik Cumhuriyeti'nde Yerli Benzer biçimde Gezi Etmek

Dominik Cumhuriyeti'nde Yerli Benzer biçimde Gezi Etmek

Ne tür bir seyyah olduğunuzu biliyoruz.

Lüks bir restorana götürdüğünüz benzer biçimde, aynı iştahı sokak yemeklerine veriyorsunuz.

Bir tura çıkmaktansa plaja (yada müzeye, mağazaya, restorana vb.) Giden yolu kendiniz bulmayı tercih edersiniz.

Her seferinde bir rehber kitap yerine bir yerelden tavsiye alacaksınız.

Netice olarak: Mahalli lezzeti benimsiyorsunuz. Yerli benzer biçimde gezi etmek istiyorsun.

Ve doğru yeri seçtiniz. Dominik Cumhuriyeti, Karayipler'deki en dost canlısı insanlardan bazılarını, en iyi yiyecekleri, en güzel plajları, en geniş konaklama seçeneklerini ve en çeşitli aktiviteleri sunar.

İşte her şeyin tadını çıkarmak için bilmeniz gerekenler.

Gitmek için

Fena zamanlar yok.

Kabaca Haziran-Aralık arası kasırga mevsimidir ve bazı dinlence köyleri Ekim ayında kapanır. Sadece kasırga olmadığı varsayılarak, sıcaklıklar durağan(durgun), odalar indirimli ve kalabalık daha azca.

Mart-Temmuz arası omuz mevsimidir.

Cenup kıyısındaki Santo Domingo, Ekim ayına kadar devam edebilecek sık ve kısa süreli yağmur görecek. Ve günler esintili olabilir. Sadece sıcaklıklar ılıktır. Mayıs ve Haziran aylarında parçalı bulutlu günler ve ara sıra öğleden sonrasında sağanak yağış görülür.

Aralık ortasından Şubat ayına kadar ve Paskalya'dan önceki hafta yüksek mevsimi oluşturur, bu da daha yüksek fiyatlar ve daha büyük plaj kalabalıkları anlamına gelir.

(Paskalya'dan önceki hafta süresince ülke genelinde su sporlarının yasak bulunduğunu ihmal etmeyin.)

Ne Ödemeli ve Nerede Kalmalı

Her şey dahil dinlence köylerinden neredeyse her fiyat aralığında ve kategoride konaklama bulacaksınız. Dominik Cumhuriyeti villaları pansiyonlara ve ekonomik otellere.

Bütçe aralığında, bir şahıs için bir otel odası yada barıncak, yemekler ve mahalli motosiklet taksileri (motoconchos) ve minibüsler (guaguas) ile ulaşım dahil, şahıs başı günlük ortalama 60 ABD Doları ile geçinebilirsiniz.

Orta aralıkta, şehirler arası birinci derslik otobüs taşımacılığı ve rehberli turlar dahil eğlence dahil olmak suretiyle averaj günlük 110-150 ABD Doları tutarında bir maliyet belirleyin.

Lüks bir bütçeyle, lüks bir otel yada her şey dahil dinlence köyü ve lüks yiyecek için averaj günlük maliyetler çoğu zaman 200 ABD dolarının kuzeyinde.

Mahalli para birimi Dominik Cumhuriyeti pezosu olduğundan para birimi dönüştürme hesaplayıcınızı ihmal etmeyin.

Ve çoğu zaman restoran faturanıza eklenen% 28 servis tutarı için paniğe kapılmayın; % 10 bahşiş ihtiva eder (daha fazlasını ekleyebilirsiniz).

Aynı şekilde, oteller bir hizmet tutarı oluşturur, sadece temizlik için gecelik birkaç ABD doları devamlı takdir edilecektir.

Nereye Gitmeli ve Ne Yapmalı

Sahiller

Dinlence yerlerinin çoğunun plajları vardır. Sadece plajlarıyla tanınan bir ülkede, birazcık gezi ederek oldukça daha iyisini yapabilirsiniz.

En sakin sular adanın cenup tarafındakilerdir. Punta Cana, La Samana ve Puerto Plata'daki plajlar Atlantik üzerindedir ve bilhassa Aralık ve Şubat ayları içinde suyun birazcık daha sert olması muhtemeldir.

Bilhassa, Boca Chica, Santo Domingo'nun bir tek birkaç mil doğusunda görkemli, beyaz bir kumlu plajdır. Sadece Boca Chica, şehirden ailelerle oldukça kalabalık olma eğiliminde olduğundan şehre yakınlığı da en büyük açığı.

Birkaç dakika daha doğudaki Juan Dolio plajı daha sessizdir. Ve ufak Las Terrenas nahiyesindeki plaj, Samana Körfezi civarlarındaki Cayo Levantado (bir tek tekneyle erişilebilir), El Rincon plajı ve – görkemli bir mercan kayalığı ve mükemmel dalış için – Playa Cofresi benzer biçimde birçok alternatif var.

Nereye giderseniz gidin, Pazar günleri erişilebilir plajların mahalli halkla daha kalabalık olacağını ihmal etmeyin.

Sadece Dominik Cumhuriyeti, plajlardan oldukça daha fazlasıdır.

Başkent

Santo Domingo, ülkenin başkenti ve kültür merkezidir. Burada müzeler, parklar, lüks restoranlar ve sokak yiyecekleri, müzik ve gece yaşamı bulunmaktadır.

Sömürge Şehri bilhassa büyüleyici bir zamanı bölgedir.

Deniz kıyısındaki gezinti yeri Malecon, Karayipler'e bakan birçok otel, kumarhane ve restorandan birinde günbatımında bir şeyler içmek için mükemmel bir yerdir.

İç

Plajları ile tanınan bazı Karayip destinasyonlarının aksine, Dominik Cumhuriyeti ek olarak dağlara ve yemyeşil ormana haizdir.

Mount Isabel de Torres, görkemli kent manzarası ve zirveye teleferik yolculuğu ile dikkat çekiyor. Maceraperest hissediyorsanız, dik yürüyüş parkurları da vardır.

Cascades of Damajagua'da bir takım havuz ve şelale bulunmaktadır. Zirveye tırmanmak yorucudur ve desteğe ihtiyacınız olabilir. Sadece netice, dibe doğru coşku verici bir kaymadır.

Balıkçılık Dominik Cumhuriyeti'nde de mühim bir eğlencedir ve birden fazla operatör ormanda zipline maceraları ve gölgelik turları düzenlemektedir.

Diğer popüler aktiviteler balinalarla dalış, yunuslarla yüzme, uçurtma sörfü, dağ bisikleti ve kumul otomobilleri ihtiva eder.

Son olarak, Dominik Cumhuriyeti'ni hakikaten bir yerlisi benzer biçimde dolaşmak istiyorsanız, ulusal dil olan İspanyolcanızı tazelemek için birazcık vakit ayırın.

Ve ne yaparsan yap, bizlere bir kartpostal göndermeyi unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir