Dünyanın En İyi Gezi Blogcularından 10 Sır

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Dünyanın En İyi Gezi Blogcularından 10 Sır

Dünyanın En İyi Gezi Blogcularından 10 Sır

Dünyanın En İyi Gezi Blogcularından 10 Sır

Dünyayı dolaşan bir blog yazarı olmak, her yönden ilgi çekici geliyor. Bir gelir elde ederken dünyayı görebildiğinizi hayal edin? Gezi faturalarınızı ödeyecek kadar kazanmanın avantajlarıyla yaşam boyu tatilde olmak gibidir.

Fakat hakikaten ne yapmak gerekiyor seyahat blog yazarı olun? Günlük işinizden ayrılma, ülkenizi dünyayı dolaşmak için terk etme terimi kulağa keyifli fakat ürkütücü geliyor.

Gezi blogcuları bunu iyi mi yapıyor? Bu olmayı arzuladığınız bir şeyse, öğrenmenin en iyi yolu aslına bakarsanız yapmakta olanlardan öğrenmektir. Instagram'da seyahatlerini belgeleyen blogları olan birçok şahıs ve çift bulabilirsiniz.

Bunu başarmanın yollarından bazılarına bir göz atalım.

1. Uçuş Ararken Gizli saklı Moda Geçin

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde sayısız uçuş rezervasyonu yapacaksınız. Bu, biletlerinizi rezerve ederken olabildiğince tutum etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Gezi blogcularının tayyare bileti alışverişi yaparken kullandıkları bir gizli saklı gizli saklı modda arama yapmaktır. Bu niçin mühim? Zira havayolları, hangi rotaları aradığınızı görmek için arama geçmişinizi izler. Sonrasında tutarları yükseltirler.

Bunun etrafından dolaşmanın yolu, uçakların bunu yapamaması için tarayıcınızı gizli saklı moda geçirmektir. Bu, fiyat artışlarından kaygı etmeden biletler için alışveriş yapmanıza ve tutarları iki kez denetim etmenize olanak tanır.

2. Gezi Blog Yazarları Rahatlık Eşyalarını Bununla beraber Getiriyor

Şimdi, seyahatlerinizi daha konforlu hale getirmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar var. Bu, bilhassa çocuklarla gezi ederken önemlidir. Mesela, çocuklarınızın bir oyuncak yada doldurulmuş bir hayvan getirmesine izin verebilirsiniz.

Taşınabilir bir ses makinesi, acayip bir otelde kalmayı daha konforlu hale getirebilir. Bu, atmosferi iyileştirmeye destek olacak ve ek olarak yüksek misafirleri ve sokak seslerini bastıracaktır.

3. Fazla Paketlemeyin

Gezi ederken asla oldukça fazla eşya taşımak istemezsiniz. Yalnız sizi ağırlaştırmakla kalmaz, cüzdanınızı boşaltır. Kabin bagajı niteliği taşımayan fazladan bagaj için ödeme yapmanız gerekir, bu yüzden endişelenmeniz ihtiyaç duyulan daha çok ücret.

Yalnızca kesinlikle ihtiyacınız olan şeyleri paketlemeye çalışın – giysiler, iç çamaşırlar, hijyen ürünleri, dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefon ve bir ihtimal birkaç atıştırmalık ve içecek.

Bagajınız için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kalmayacağınız için de mutlu olacaksınız. Bir çok vakit insanoğlu tayyare hatalarından dolayı bagajlarını kaybederler.

4. Tüm Haritaları Zamanından Ilkin İndirin

Haritalarınızın evvelde ve çevrimdışı modda indirilmesini istiyorsunuz. Bu şekilde, cep telefonu verileriniz yada Wi-Fi erişiminiz olmadığı vakit bunlara erişebilirsiniz.

Yabancı ülkelerdeki bazı bölgelerde web erişimi yoktur, bu yüzden otelinize ve öteki konumlara sorunsuz bir halde ulaşabileceğinizden güvenilir olmanız gerekir.

Otelinize, havaalanına ve konaklamanız esnasında ziyaret etmeyi planladığınız destinasyonlara dönüş yolunu indirmek iyi bir fikirdir.

5. Mahalli Mutfağı Deneyin

Bir kültürü deneyimlemenin direkt besin pazarlarına ve restoranlarına gitmekten daha iyi bir yolu yoktur. Belirli bir ülkede yenen yiyecek türleri kimi zaman kendi ülkenizde alışkın olduğunuza bakılırsa tam 360 derecedir.

Bu hem de blog izleyicilerinizle paylaşabileceğiniz bazı garip içerikler de elde edecektir. Hatta yiyecek yediğiniz restoranın yiyeceklerini ve atmosferini göstermek için bir video bile yapabilirsiniz.

Pek oldukça insan değişik ülkelerdeki ve şehirlerdeki yiyecekleri merak ediyor, bu yüzden bu, izleyicilerinize hakikaten destek olacaktır.

6. Filtreli Su Şişesi Alın

Bu rotaya gitmek için iki niçin var. Bazı yabancı ülkelerde sık sık musluk suyundan içeceğiniz için filtrelenmiş su şişeleri güvenliğinizi elde edecektir. O vakit, kaldığınız süre süresince şişelenmiş su satın almaktan da tutum edebilirsiniz.

Bir de çevre dostu var – çöplüklerde kalan ve çevremizi kirleten bir grup plastik şişeyi çöpe atmıyorsunuz.

7. Kimliklerinizin Sert ve Yumuşak Kopyalarını Getirin

Yapmanız ihtiyaç duyulan son şey, yabancı bir ülkedeyken pasaportunuzu ve kimliğinizi kaybetmenizdir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak işleri çözmek aylar değilse de haftalar alabilir.

Bundan dolayı, işlerin ters gitmemesini sağlamak için kimlik kartlarınızın basılı ve yumuşak kopyalarını yanınızda getirmelisiniz. Kartlarınızı tarayabilir ve e-postanıza, Dropbox'a yada başka bir bulut hizmetine gönderebilirsiniz.

Hemen hemen pasaportunuzu almadıysanız yada yenisine ihtiyacınız var ise, hızlandırılmış pasaport. Çevrimiçi olarak satın alabilir ve başvurunuzun yalnızca 24 saat içinde işleme alınmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kesinlikle gezi blogcularının en iyi arkadaşı.

8. Gezi Blogunuzdan Para Kazanın

Seyahatlerinizde para kazanmanız gerekecek. Bir gezi blog yazarı olmayı arzuladığınız için, sevdiğiniz şeyi yaparak para kazanmak mantıklıdır.

Blogunuzdan para kazanmanın değişik yolları vardır. Mesela, görüntülü reklamcılığı kullanabilir yada bağlı kurum satışları yöntemiyle ürün ve hizmetleri tanıtan para kazanabilirsiniz.

O vakit kendi ürünleriniz var ise bu tarz şeyleri da tanıtabilir ve pazarlayabilirsiniz.

9. Dünyanın Her Yerinde Parasız Uçun

Normal olarak, bu kulağa gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, fakat hakikaten değil. En azından kartlarını doğru oynarsan değil. Her şey sık uçan yolcu noktalarınızı oluşturmakla ilgilidir. İpuçları ve kaynaklar için Frequent Flier, Extra Pack of Peanuts ve Frugal Travel Guy şeklinde siteleri ziyaret edebilirsiniz.

10. Her Süre Nakit Paketleyin

Bugün hepimiz her şeyi ödemek için kredi ve banka kartlarını kullanıyor. Sadece üçüncü dünya ülkelerini ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yalnızca nakit para elde eden satıcılar olmasını bekleyin.

Her ihtimale karşı nakit getirdiğinizden güvenilir olun. Ek olarak, kartınızı kaybederseniz, kullanabileceğiniz bir miktar yedek paranız olacaktır. Ek olarak, ATM'lerin devamlı ölçü olmadığını ihmal etmeyin, bu yüzden nakit çekerken buna güvenmeyin – ulaşmadan önce alın!

En İyi Gezi Blogcularından Biri Olmak

Bigün seçkin gezi blog yazarlarından biri olarak görülmek mükemmel olmaz mıydı? O gün sandığınızdan daha erken gelebilir. Sadece bunu başarmak için sıkı emek harcama ve özveri gerekecek.

Yukarıdaki ipuçlarıyla, seyahatlerinizi kolaylaştırmak için elinizden geleni yaptığınızdan güvenilir olabilirsiniz, böylece sevdiğiniz şeyi hayata geçirmeye devam edebilirsiniz – seyahatleriniz hakkında blog yazabilirsiniz!

Gezi blogunuz için içerik yazma mevzusunda desteğe ihtiyacınız var ise, devamlı Article City'den uzman yardımı kiralayabilirsiniz. Haftalık yada aylık içeriğinize destek olacak ustalaşmış bir yazar bulmak için bugün sitemize uğrayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir