Cenup ABD'da Görülmeye Kıymet En Güzel Yerlerin 7'si

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Cenup ABD'da Görülmeye Kıymet En Güzel Yerlerin 7'si

Cenup ABD'da Görülmeye Kıymet En Güzel Yerlerin 7'si

Nefes Kesen: Bu Sonbaharda Görülmeye Kıymet Cenup ABD'daki En Güzel 7 Yer

Gezi sorununuz var ise, yalnız değilsiniz – binlerce insan seyahat ediyor Dünya her yıl değişik kültürleri ve güzel yeni toprakları deneyimlemek için. Gezi listelerinin favorilerinden biri Cenup ABD'dır.

Daha ilkin Cenup ABD'da bulunsanız da olmasanız da, Cenup ABD'daki en güzel yerlerin hepsini görmüş olduğunuz şüphelidir. Bir yaşam boyu görülecek oldukca şey var fakat ziyaret edilecek en iyi yerlerden bazılarını bulmanıza destek olacağız.

Cenup ABD'daki güzel bölgeler hakkında data edinmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Cenup ABD'nın En Güzel Yerlerine Gittik

Gözlüklerinizi ve güneş koruyucunuzu ihmal etmeyin. Bir maceraya çıkma zamanı.

1. Galapagos Adaları

Tabiat severler sevinir ve programları görüntüle güzel yaratıkları ve manzarasıyla Galapagos Adaları için.

Bir çok insan Galapagos Adası'nı düşündüklerinde ve iyi bir sebeple dev kaplumbağaları düşünür. Bu görkemli yaratıklar, bazıları 500 pound'un üstünde ağırlığıyla görülmesi ihtiyaç duyulan bir görünüm.

Görkemli yırtıcı yaşamın yanı sıra, görkemli beyaz kumlu plajlar da dahil olmak suretiyle görülecek oldukca şey var – ve lav tünellerini ihmal etmeyin.

2. Paskalya Adası, Şili

Paskalya Adası, Şili kıyılarının 2.000 mil uzağında yer almıştır. Kıyıdan bu kadar uzakta olmasıyla, dünyanın en uzak adalarından biridir.

Paskalya Adası'nın oraya gitmeye değip değmeyeceğini merak ediyorsanız – evet! İşte Paskalya Adası'na gezi etmeyi kaçırmamanız için bazı nedenler.

Paskalya Adası'na vardığınızda bulacağınız şeylerden biri de gizemli Maoi heykelleri. Adadaki tüm bu heykelleri sayacak olursanız, 900'den fazla heykel bulunduğunu görürsünüz.

Adanın tadını çıkarabileceğiniz oldukca güzel plajları vardır. Volkanik kraterleri denetim etmeyi ihmal etmeyin.

İyi bir partiye hazırsanız, iki haftalık Tapati Festivali varken ne olursa olsun gelin.

3. Iguazu Şelalesi, Brezilya / Arjantin

Brezilya ve Arjantin sınırında Iguazu Şelalelerini bulacaksınız. Iguazu Şelaleleri, dere süresince uzanan bir takım 275 şelaledir. Düşmelerin bazıları 260 fit yüksekliğe kadar çıkıyor.

Şelalenin hangi tarafında olduğunuza bağlı olarak, değişik türde bir güzellik yaşayacaksınız.

Bu yeri ziyaret etmeyi düşünürken, kurak mevsimde mi yoksa yağmurlu mevsimde mi gideceğinizi anladığınızdan güvenli olun. Mevsime bağlı olarak, oldukca değişik bir tecrübe yaşayacaksınız.

En iyi tecrübe için, şelalenin her iki yanında dinlenmek ve eğlenmek için yeterince süre ayırın ve bunu bir günde halletmeye çabalamayın.

4. Fernando de Noronha, Brezilya

Brezilya'da 21 adasıyla Fernando de Noronha'da görülecek oldukca şey var. Buradaki şeftaliler gelişmemiş durumda ve adalar mühim bir deniz koruma alanı olduğundan, gelişme eksikliği kısa sürede değişmeyecek.

Yüzerken kristal berraklığındaki sularda bolca oranda yırtıcı yaşam bulacaksınız. Arkanı dön ve görkemli kayalık tepelere bakabilirsin.

Yalnızca televizyonda gördüğünüz mükemmel görüntülere giden en popüler yollardan bazılarında bir yürüyüş planlayın. Daha iyi manzaralar için, mahalli tur rehberlerinden biriyle bir tur rezervasyonu yapmayı düşünebilirsiniz.

Bir tur rehberi ile bir tur atmak istiyorsanız, bir tek oldukca sayıda ziyaretçiye izin verildiği için süratli bir halde rezervasyon yaptırmalısınız.

5. Machu Picchu, Peru

Muhtemelen And Dağları'ndaki bu meşhur şehri duymuşsunuzdur. Terk edildikten sonrasında bu kent 1911'e kadar tekrar bulunamadı.

Machu Picchu'yu görmek istiyorsanız trenle kolay yoldan gitmeyi seçebilir yada tecrübe için İnka Patikası'nda yürüyüş halletmeye karar verebilirsiniz. İnka Yolu ortalama 50 mildir, bu yüzden görevinize çıkmadan ilkin hazırlıklı olun.

Trenle ya da İnka Yolu ile gideceğiniz yere vardığınızda şehrin kalıntıları nefesinizi kesecek.

Machu Picchu'ya kadar gitmeden ilkin atmosfere alıştığınızdan güvenli olun. Vücudunuzu iyi mi etkilediğine alışmak için Cusco'da birkaç gün kalabilirsiniz.

6. Salar de Uyuni, Bolivya

Saf güzellikle uçup gitmek istiyorsanız, Bolivya'nın listede olması gerekir. Bu, dünyanın en büyük tuz düzlüğü. 4.000 mil karenin üstünde bir alanı kaplar ve sezonun bazı kısımlarında oldukca sığ sularla kaplıdır.

Bu süre zarfında, tuz düzlüğü aynaya benziyor ve onu gerçeküstü bir fotoğraf çekimi için mükemmel bir ortam haline getiriyor.

Bu bölgede güzel geziler için başka fırsatlar da var, bu yüzden yürüyüş ayakkabılarınızı yanınızda bulundurun. İster aradığınız kaktüslü çöller ister mahalli kasabaları görmek istiyorsanız, Salar de Uyuni'den oldukca uzak değil.

7. Perito Moreno Buzulu, Arjantin

Bu devasa buzul, görülmesi ihtiyaç duyulan bir görünüm. Buzulun içinden buz kırılırken çatlama ve çarpma sesleri duyacaksınız. Bunun dünyanın ilerleyen birkaç buzulundan biri bulunduğunu bilmelisiniz.

Perito Moreno Buzulu, küresel ısınmadan haberi yok benzer biçimde görünüyor ve kısa sürede küçülme mevzusunda oldukca endişeli görünmüyor.

Daha Fazla İlham Deposu ve Öteki Mükemmel Kitaplar Bulun

Artık Cenup ABD'nın en güzel yerlerini bildiğinize bakılırsa, size esin verecek daha çok gezi içinde ne olduğu okumaya ne dersiniz? Öteki popüler mevzularla ilgili makalelerimiz de var, bu yüzden en oldukca neyi beğendiğinizi görmek için sitemize bakın ve bugün bir yer imi bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir