Hawaii'ye İlk Seyahatinizde Kaçınmanız Ihtiyaç duyulan 6 Çaylak Hatası

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Hawaii'ye İlk Seyahatinizde Kaçınmanız Ihtiyaç duyulan 6 Çaylak Hatası

Hawaii'ye İlk Seyahatinizde Kaçınmanız Ihtiyaç duyulan 6 Çaylak Hatası

Hawaii'ye İlk Seyahatinizde Kaçınmanız Ihtiyaç duyulan 6 Çaylak Hatası

Hawaii'ye bir dinlence planlamayı mı düşünüyorsunuz? Yalnız değilsin. Neredeyse 10 milyon turist Hawaii'yi 2018'de aden dinlence beldesi olarak seçti.

Sadece, Hawaii ile ilgili her şey aden değildir. Öteki dinlence destinasyonları şeklinde, Hawaii'ye ilk seyahatinizi mahvedebilecek çeşitli çaylak hataları vardır.

Güneş ışığı, gökkuşakları ve kumsallar diyarında birçok şey ters gidebilir. Hawaii'ye ilk seyahatinizde ne yapmamanız icap ettiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Güneş Koruyucu Unutmak

Gezinizin ilk günündeki bir tatili güneş yanığından daha süratli hiçbir şey mahvedemez. Bu yüzden, mahalli halk çoğu zaman ilk gününüzü güneşte geçirmemenizi önerir.

Derhal plajın tadını çıkarmaya adım atmak için cazip olabilirsiniz, sadece Hawaii'deki güneş dünyadaki bir çok yerden daha serttir. Bu yüzden güneşlenmeden yada yüzmeden ilkin cildinize ve vücudunuza iklime alışması için birazcık vakit tanıyın.

Bunun yerine, ilk gününüzü mahalli kasabayı keşfederek geçirin. Yerlilerle konuşun, bazı mağazaları ziyaret edin ve otantik Hawaii yiyecekleri yiyin.

Plaja gitmeye hazır olduğunuzda, doğru güneş kremini kullandığınızdan güvenilir olun. Minimum 30 SPF'lik bir güneş kremi paketleyin, korkulu güneş yanığı olmadan bronzlaşmaya devam edeceksiniz. Bunu gün süresince sık sık tekrarlamayı unutma.

Hawaii geçenlerde bir güneş koruyucu yasağı 2021'de yürürlüğe girecek, sadece önerilerine şimdi uymanızı tavsiye ederiz. Güneş koruyucunuzun resiflere zarar veren oksibenzon ve oktinoksat kimyasallarını içermediğinden güvenilir olun. Bu, mercan resiflerinin senelerce sıhhatli kalmasını sağlamaya destek sağlar.

2. Sahilden Hatıra Eşyası Çıkarma

Hawaii'ye ilk gelişinizse, plajdan parasız bir hediyelik eşya almak isteyebilirsiniz.

Birçok ada plajı, plajdan lav taşları yada kum alan insanoğlu için para cezası uygulamaktadır. Hawaii'yi ziyaret eden her gezgin bir lav taşı ya da bir şişe kum alsaydı, manzaralı plajlar aynı olmazdı.

Para cezasından daha da ikna edici olan, Hawai Tanrısı Pele. Senelerce, sahilden eşya alan insanoğlu, eşyayı iade edene kadar kendilerini şanssız bulurlar. Yerliler, Hawaii Adaları'nın yaratıcısı Pele'nin fena şanstan görevli olduğuna inanıyor.

Bu yüzden cüzdanınızı ve karmanızı korumak için hediyelik eşyalarınızı bir mağazadan satın alın.

3. Mahalli Yasalara Uymama

Hawaii'de turistlerin bilmeyeceği oldukça sayıda garip mahalli yasa var.

Mesela, Hawaii'de aynı anda birden fazla alkollü içki içmeniz yasadışıdır. Sonunda barmenin dikkatini çektikten sonrasında iki içki ısmarlamak cazip gelse de, riske atmayın! Bunun yerine, her seferinde bir içki sipariş edin ve mahalli yasalara uyun.

Hatta kovuşturmanın esasları Hawaii'deki suçlar öteki eyaletlerden farklıdır. Kendinizi herhangi bir garip mahalli yasayı çiğnemekten tutuklanmış bulursanız, kendinize bir Hawaii müdafa avukatı bulduğunuzdan güvenilir olun. Tatilinizin tadını çıkarmaya geri dönebilmeniz için Hawaii adli sisteminde süratli bir halde gezinmenize destek olacaklar.

4. Dinlence Yerinde Kalmak

Daima olur, turistler Hawaii'de ilk kez ziyaret edilecek en iyi talibi araştırmak için aylar harcıyor. Değişik adalarda bir sürü mükemmel aktivite buluyorlar ve günlük bir güzergah yazıyorlar. Sadece, vardıklarında, aslına bakarsak dinlence yerlerinden asla adım atmıyorlar.

Hawaii dinlence köyleri, seyahatiniz esnasında birçok olanak ve eğlence seçeneği ile mükemmel. Dinlence beldesinde sizi meşgul edecek kafi aktivite olsa da, daima tesiste kalmanın albenisine kapılmayın. Bunu yaptığınızda mahalli kültürü, kişilikleri ve adaların sunmuş olduğu her şeyi kaçırıyorsunuz.

Bunun yerine, dinlence köyünün haricinde minimum bir tam gün geçirmeyi bir noktaya getirin. Keşfetmek, manzaralı bir patikada yürüyüş yapmak yada benzersiz bir plaja gitmek için mahalli bir kasaba bulun. Ne yapmış olursanız yapın, tesisinizin sunduğundan daha otantik bir Hawaii deneyimi yaşayacaksınız.

5. Yüzme Güvenliğini Gözardı Etmek

Havuzda yüzmek ve okyanusta yüzmek tamamen değişik iki şeydir. Ve bir Hawaii sahilinde yüzmek tamamen eşi olmayan bir deneyimdir.

Güvenli yüzmek için asla yalnız yüzmeyin. Lisede yüzme takımında olsanız bile, yalnız yüzmek aptallıktır. Bunun yerine, iyi olduğunuzdan güvenilir olmak için daima bir yüzücü dostunuz yada sahilde bir gözcü bulundurun.

Arkasından, suyun durumuna ilişkin tabelalara yada bayraklara dikkat ettiğinizden güvenilir olun. Tüm plajlarda cankurtaran yoktur ve suyun yüzmek için güvenli olup olmadığını söylemek zor olabilir. Bu işaretler ve bayraklar sizi tehlikeli kıyı kırılmaları yada akıntı akıntıları mevzusunda uyaracaktır.

6. ABD'li Olduğunuzu Söylemek

Birisi nereli olduğunuzu sorduğunda, hiçbir koşulda ABD'den, ABD'den yada eyaletlerden olduğunuzu söylemeyin. Bir çok vakit insanoğlu Hawaii'nin ABD'nin bir parçası bulunduğunu unutur ve bu hatayı yapar.

Cevabınız yalnızca destek olmamakla kalmaz, bununla birlikte mahalli halk için de kabadır. Bunun yerine, daima bulunduğunuz eyaletle cevap verin. Ek olarak, ortabatı yada doğu kıyısı şeklinde ifadeler kullanmaktan kaçının şu sebeple bu ifadeler yalnızca bitişik ABD'yi dikkate alır.

Hawaii'ye İlk Seyahatinizden En İyi Şekilde Yararlanın

Bunlardan kaçınarak, Hawaii'ye ilk seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmanıza destek olabilirsiniz.

Sadece ihmal etmeyin, eğer bir hata yapmış olursanız, bunun tüm seyahatinizi mahvetmesine izin vermeyin. Hatayı silin, gücendiğiniz herkesten özür dileyin ve yolunuza devam edin. Aden gezisinin tadını çıkarmamak için hakkaten oldukça çabalamalısın.

Hawaii'ye gitmeden ilkin daha çok tavsiye mi aramıştınız? Bu sitenin Gezi ve Dinlence bölümünü yer imlerine ilave edin ve yeni içerik için sık sık yine deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir