İngiltere'den ABD'ye Gezi Etmek İçin Vizeye İhtiyacım Var mı? Cevaplandı!

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > İngiltere'den ABD'ye Gezi Etmek İçin Vizeye İhtiyacım Var mı? Cevaplandı!

İngiltere'den ABD'ye Gezi Etmek İçin Vizeye İhtiyacım Var mı? Cevaplandı!

İngiltere'den ABD'ye Gezi Etmek İçin Vizeye İhtiyacım Var mı? Cevaplandı!

İngilizce konuşulan bir ülkeden iseniz, İngilizce konuşulan başka bir ülkeyi ziyaret etmek için vizeye ihtiyacınız olamayacağını varsaymak bir içgüdü olabilir.

Maalesef durum bundan birazcık daha karmaşık.

"İngiltere'den ABD'ye gezi etmek için vizeye ihtiyacım var mı?" oldukça yaygın bir sual olabilir, bu yüzden okumaya devam edin, süreç hakkında her şeyi öğrenin ve ABD'ye başarıya ulaşmış bir seyahat yapmak için yapmanız gerekenler.

Öyleyse İngiltere'den ABD'ye Gezi Etmek İçin Vizeye İhtiyacım Var mı?

Kısacası, evet, yaparsınız.

Sadece bu geleneksel bir vize değildir. ABD'ye sorunsuz gezi edebilmek için ihtiyacınız olan şey bir ESTA'dır.

ESTA, Seyahat Yetkilendirmesi için Elektronik Sistem ve Birleşik Devletler vatandaşlarının ABD Birleşik Devletleri'ne ulaşmadan önce oraya gitmeleri zorunludur.

ESTA nedir?

ESTA ilk olarak Ocak 2009'da tanıtıldı ve 38 değişik ülkenin vatandaşları için geçerli.

Bu, belirli ülkelerden gelen ziyaretçiler için standart bir gezi vizesi yerine orta yol tipi bir prosedür olarak uygulanan bir Vize Muafiyet Programıdır (VWP).

Ek olarak, seyahatiniz 90 günü geçmediği sürece, çağdaş ve süratli bir ESTA vizesi feragatına hak kazanmanız gerekir.

ESTA'nın Prosedürleri ve Kuralları

ABD'ye gezi etmeyi planlıyorsanız, gezim yada iş seyahatleri için ayrılmadan ilkin bir ESTA'ya başvurmanız gerekecektir. Üstelik toplu taşıma için de gereklidir.

Bundan dolayı, ABD'de bağlantılı uçuşu olan bir İngiliz vatandaşıysanız geçerli bir transit ESTA'ya haiz olduğunuzdan güvenilir olmanız önemlidir.

Bu bununla beraber Karayip yolculukları de ilgilendiriyor olabilir. Geminin yörüngesine bağlı olarak, elinizde bir ESTA bulundurmanız gerekebilir.

Karar verme faktörü, ABD topraklarına adım atıp atmayacağınızdır. Vapur yolculuğu bir Amerikan limanından ayrılırsa yada varırsa, yanınızda geçerli bir ESTA bulundurmak üzülmekten daha güvenlidir.

ESTA Müracaat Süreci

Süreci büyük seviyede hızlandıran ve kolaylaştıran ESTA'ya çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz.

Sadece, müracaat sürecinize başlamadan ilkin aşağıdaki belgelerin hazır olduğundan güvenilir olun:

  • Geçerli geçişlik
  • Tayyare bileti detayları
  • Konaklama detayları ve makbuzları
  • Banka / kredi kartı

Online formunuzu tüm kişisel bilgileriniz ve geçişlik bilgilerinizle doldurduktan sonrasında, müracaat ücretini ödemeniz istenecektir. Sonrasında, başarıya ulaşmış bir müracaat için onay ve ESTA'nız e-posta ile gönderilecektir.

Ek olarak, giriş tarihinden itibaren maksimum kalış süresi 90 gün olsa da, ESTA’nın geçerlilik süresinin iki yıl bulunduğunu unutmamak gerekir.

ESTA’nın sona erme zamanı, zamanında yenilenmezse sorunlara niçin olabilir. Bundan dolayı, haiz olduğunuzdan güvenilir olun. ESTA yenileme ABD ile Birleşik Krallık içinde, süresi dolmuş bir ESTA ile havada kalmak istemediğiniz için halledilir.

Daha Fazla İçerik ve Öneriye Hazır mısınız?

Artık meşhur "İngiltere'den ABD'ye gezi etmek için vizeye ihtiyacım var mı?" Sorusunun yanıtını biliyorsunuz ki.

Her şey hazır geçerli bir ESTA ile dinlenmek ve seyahatinizin tadını çıkarmak için iyi bir yerdesiniz. ESTA'nızın son kullanma tarihini yakından takip ettiğiniz sürece herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Dahası, gitmeden ilkin denetim etmeniz ihtiyaç duyulan oldukca daha çok içerik var. İhtiyacınız olan tüm tavsiyeler için direkt popüler makaleler bölümümüze gidin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir