Kaçış Odası Partisi Yapmanız Ihtiyaç duyulan 8 Niçin

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Kaçış Odası Partisi Yapmanız Ihtiyaç duyulan 8 Niçin

Kaçış Odası Partisi Yapmanız Ihtiyaç duyulan 8 Niçin

Kaçış Odası Partisi Yapmanız Ihtiyaç duyulan 8 Niçin

Başka bir doğum günü dönüyor ve hala iyi mi kutlanacağına dair bir fikriniz yok mu?

Aynı eski doğum günü partisi seçeneklerinden [bowling salonu kiralamak, restorana gitmek] sıkıldıysanız, bu yıl değişik bir şeyler deneyin. Kaçış odaları oldukca popüler ve parti yapmak için muhteşem bir yer yapıyorlar.

Aşağıda, bir kaçış odası partisi düzenlemeniz için size sekiz niçin verdik.

1. Kaçış Odası Partisi Yapmak Eşsizdir

Doğum günü partisi davetlerinizi gönderdiğinizde, misafirlerinizi bir kaçış odası partisine çağrı eden ilk kişilerden biri olma ihtimaliniz vardır.

Pek oldukca insan hemen hemen bir kaçış odasına bile gitmedi, birinin çevresinde temalı bir partiye oldukca daha azca katıldı. Bir kaçış odası partisi düzenlemek, doğum gününü kutlamanın benzeri olmayan bir yoludur. Kati bir hit olacak ve misafirleriniz bunu senelerce hatırlayacak.

İtalya gezisi olmayabilir, fakat oldukca eğleneceksiniz, mühim olmayacak.

2. Arkadaşlarınızla Yeni Bir Şekilde Bağlanacaksınız

Arkadaşlarınız ve ailenizle beraber bir odada kilitli kaldığınızı, bir çıkış yolu bulmak için beraber çalışmak zorunda kaldığınızı hayal edebiliyor musunuz?

Elbet gerçek bir çekince yok, bu yüzden çılgınca gizem çözme eğlencenin yarısı. Hepimiz ipuçlarını bulmak, ipuçlarını çözmek ve bir çıkış yolu bulmak için yaratıcı bir halde düşünmek için üstüne düşeni yapar.

Konuklarınızın kabiliyetlerini yeni şekillerde kullandıklarını görebilirsiniz. Kim bilir en iyi dostunuz bulmacaları çözmede dahiyken, anneniz kodları kırmakta ustadır!

En yakın arkadaşlarınız hakkında başka türlü bulamayacağınız şeyler öğreneceksiniz. Bir çok standart doğum günü partisinde bu şekilde bir bağ oluşmaz.

3. Ekip Emek vermesi Gerektirir

Bir kaçış odası partisinde bu kadar kaynaşmanızın ana sebeplerinden biri, ekip çalışmasının lüzumlu olmasıdır. Hepiniz bireysel olarak çalışırsanız, odadan çıkmanın bir yolunu bulmanız mümkün değildir!

Ekip olarak bir araya gelmek sürecin bir parçasıdır. Görevleri bölmeniz ve ekip arkadaşlarınızın hepsinin üstlerine düşeni yaptığına güvenmeniz gerekecek. Zayıflıklarınızı telafi etmek için başkalarının becerilerine ve kuvvetli yönlerine güvenmelisiniz ve bunun tersi de geçerlidir.

Başka hiçbir parti, bir kaçış odasının haiz olduğu yoldaşlık duygusunu gerektirmez. Kısa sürede konuşacak, gülecek ve birbirinize yardım edeceksiniz. Buzu kırmaya çalışmak için her türlü şeyi planlamaya gerek yok.

4. Coşku Verici Bir Serüven

Öteki sebep kaçış odaları çok popüler hale geliyor hem ürkütücü hem de coşku verici olmaları! Asla kimse gerçek bir tehlikede değil, sadece adrenalin gene de yükselecek.

Saat bir saat sonrasında ilerlerken kalbinizin acil etme hissi hakkaten canlandırıcı olabilir. Çılgınca çıkış yolunu bulmaya ve gizemi çözmeye çalışırken beynin yüksek vitese geçecek!

Dahası, aşırı fizyolojik aktivite gerektirmez yada gereksiz efora niçin olmaz. Hız trenleri bulunan bir eğlence parkında doğum günü partisi düzenlemenin aksine, daha yaşlı olanlar yada hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar eğlenceye gene de katılabilecekler.

5. Hepimiz Eğlenecek

Dansçı olmayanların köşede oturmuş olduğu ve bazılarının erken ayrılmış olduğu ve bowling oynamayanların parmak arası terliklerini taktıkları partiler yok artık. Uykular harikadır, sadece biri daima kendini dışlanmış hisseder.

Bir kaçış odası partisi düzenlediğinizde, hepimiz karışır! Minik bir grup insanoğlunun olduğu bir odada kilitli olduğunuz için, her insanın bir araya gelmesi ve bir ekip olarak emek harcaması gerekir.

Kimsenin katılmaması için yer yok. Üstelik istemeyecekler! Bir kaçış odasıhepimiz değişik bir rol yada hedef seçebilir ve bir rol oynayabilir. Bu, her insanın iyi zaman geçirmesini sağlar.

6. Beyniniz İçin İyidir

Özünde, kaçış odaları yaşamdan daha büyük bulmacalardır.

Bulmacalar ve strateji oyunları için gereksinim duyduğunuz aynı yaratıcı düşünme ve sorun çözme becerileri, bir kaçış odasını çözmek için ihtiyacınız olan şeylerdir.

Bir kaçış odasından bir saatten daha kısa sürede kaçmak, birçok değişik olasılığı keşfetmenizi gerektirir. Data parçalarını mantıklı bir halde bir araya getirmelisiniz. Kutunun haricinde düşünmeli ve tüm üslerinizin kaplandığından güvenilir olmalısınız.

Tüm bu alternatif düşünme yolları sizin için mükemmel beyin sağlığı. Bu tür etkinlikler hafızayı ve yaratıcılığı artırmaya destek olabilir ve hatta stresi ve endişeyi azaltmaya destek olabilir.

7. Her Yaşa Hoş Geldiniz

Bir çok doğum günü partisinin aksine, kaçış odaları hepimiz için hakkaten eğlencelidir.

Çocuk grupları buna bayılıyor. Erişkin grupları onu seviyor. Kaçış odalarında sık sık çocuk partilerinden bekarlığa veda partilerine kadar şenlikli etkinlikler düzenlenir.

Bir kaçış odası partisine, hem genç hem de yaşlı sevdiğiniz herkesi çağrı edebilir ve hakkaten eğleneceklerine güvenebilirsiniz. Kaçış odaları mükemmel aile eğlencesi.

Bazı odalar öbürlerinden daha zor olsa gerek ve mesele değil. Yetişkinler en zor seviyeyi denerken misafirlerinizi yaşa nazaran bölmeyi ve daha genç kalabalığın daha kolay bir kaçış odası yapmasına izin vermeyi düşünün.

Kim bilir? Şaşırtıcı bir grup övünme haklarını kazanabilir!

8. Her İki Yönde de Heyecanlanacaksınız

Saat dolduğunda, ya kaçış odasından çıkacaksın – ya da çıkmak için son bir şeyi tecrübe etmek için umutsuzca girişimlerde bulunacaksın.

Bulmacayı çözme ve kapıdan beraber dökülme hissi yüzünüzde dev gibi bir gülümseme yaratacak! Geceniz coşku verici bir zaferle bitebilir. Odadan kaçmayı başaramasanız bile, mühim olmayacak kadar oldukca eğlenmiş olacaksınız.

Kimin en süratli şekilde çıkabileceğini görmek için öteki odalarla yarışın ve başka bir ekip bulamazken takımınız çıkış yolunu bulursa kazandığınız bu övünme haklarını kullanın.

Alt çizgi

Bir kaçış odası partisi kadar keyifli ve heyecanlı bir parti yoktur ve misafirleriniz, paylaşılan kahkahaların ve iyi harcanmış kutlamaların sıcak hatıralarıyla ayrılacağından güvenilir olabilirsiniz.

Daha çok yaşam seçimi tavsiyesi mi istiyorsunuz? Öteki garip mevzular için blogumuza göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir