Maceranıza Başlayın: Dağlarda Yapılacak 5 Mükemmel Açık Hava Etkinliği

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Maceranıza Başlayın: Dağlarda Yapılacak 5 Mükemmel Açık Hava Etkinliği

Maceranıza Başlayın: Dağlarda Yapılacak 5 Mükemmel Açık Hava Etkinliği

Maceranıza Başlayın: Dağlarda Yapılacak 5 Mükemmel Açık Hava Etkinliği

Dağlara seyahat yapmak sizin dinlence fikriniz olmayabilir, sadece bunun sebebi oradayken yapabileceğiniz tüm mükemmel aktiviteleri düşünmemiş olmanızdır. Ya bilincinde bulunmadığınız mükemmel açık havada seçim yapabileceğiniz oldukca sayıda aktivite olsaydı?

İster tüm aileyi getiriyor olun ister iki kişilik duygusal bir seyahat yapın, ayrılmadan ilkin yapmanız ihtiyaç duyulan 5 mükemmel açık hava etkinliği düzenledik.

Dağları ziyaret ederken ne kadar eğlenebileceğinizi görmek için aşağıyı okumaya devam edin.

1. Sıcak Hava Balonu Gezisi

Bir dağda yürüyüş yapmak, bulunduğunuz yere bağlı olarak çevredeki sınırı olan manzaraya haiz olmanızı sağlayabilir. Çözüm? Sıcak hava balonuyla dolaşmak.

Bu, bu açık hava aktivitesinin en popüler olduğu yazları yapılacak muhteşem bir aktivitedir. Kilometrelerce dağları ve manzarayı kuş bakışı görebileceksiniz. En duygusal edinim için günbatımında yolculuğunuzu yaptığınızdan güvenli olun.

Yükseklik hayranı değil fakat gene de aynı derecede coşku verici bir şey mi istiyorsun? Zip astarı mükemmel bir alternatif olabilir. Öğrenmek için süre ayırın hakkında daha ayrıntılı o.

2. Dere Raftingi

Dere raftingi, tüm ailenin tadını çıkarabileceği mükemmel bir aktivitedir. Ve hiçbir şey kanyonlarda ve vadilerde rafting yapmaktan daha iyi olması imkansız, bu da mükemmel gezi hikayeleri yaratır.

Hangi dağlık bölgeyi ziyaret ettiğinize bağlı olarak, ne tür rafting yapacağınızı belirleyecektir. Bazı nehirlerin yarım günlük maceraları varken, ötekiler size bir gecelik edinim yaşatır.

Mesela Güvercin Nehri, ABD'daki en raftingli üçüncü nehirdir. Aşağı Güvercin Nehri ve Yukarı Güvercin Nehri arasından seçim yapabileceğiniz iki dere kısmı vardır.

Lower Pigeon, gezinmesi oldukca zor olmayan Derslik 1 ve Derslik 2 hızları sunar ve aileler için mükemmeldir. Gene de hafifçe düşmeler yaşayacaksınız!

Daha deneyimli bir mertek iseniz, Upper Pigeon River tam size bakılırsa. Nehrin bu bölümünde Derslik 3 ve Derslik 4 akıntılar bulunur.

3. Ata Binme

Smoky Mountains benzer biçimde bazı sıradağların kaplayacak oldukca yeri vardır, bu da her şeyi birkaç gün içinde görmeyi neredeyse olanaksız hale getirir. Çözüm?

Daha ilkin binicilik deneyimi gerekmeden at sırtında parkurlara gidin. Daha kısa sürede daha çok yüzey alanını kaplayacak ve bunu daha benzersiz bir halde yapacaksınız!

Bu aktiviteyi sunan bir çok dağ silsilesi, iyi eğitimli ve patikalara aşina olan atlara haizdir. Bu, tüm ailenin eğlenmesi için muhteşem bir başka açık hava etkinliği yapar.

4. Golf

Her açık hava macerası bir tek bu olmak zorunda değil – bir serüven. Daha rahatlatıcı bir aktivite arıyorsanız, niçin golf oynamaya gitmek için bigün ayırmıyorsunuz?

Bazı sıradağların dağlara ve ötesine bakan güzel golf sahaları vardır ve bu da onu en üst düzeyde rahatlatıcı golf deneyimi haline getirir. Ustalaşmış (hatta yarı iyi) bir golfçü değil misiniz?

Endişelenmeyin – oldukca sayıda mini golf seçeneği de mevcuttur! Ek olarak, bunlardan bazılarının çatılarda kapalı mekan siyah ışık kursları var, bu da onu daha keyifli ve benzersiz kılıyor!

5. Clingmans Kubbesi

Güzel bir yürüyüşle son açık hava maceramızın temellerine geri dönelim. Smoky Mountains'ta kalıyorsanız, yürüyüş yapmak için bigün ayırmanız gerekir. Clingmans Dome.

6.643 mil yukarı yürüdükten sonrasında gözlem kulesine ulaşacaksınız. Bu size Tennessee eyaletinin en yüksek noktasında Smokies'in 360 derecelik görkemli manzaralarını sunar.

Şanslıysanız ve açık bir günde giderseniz, 100 milden fazla görebilirsiniz!

Gene de gözlem kulesine meydana getirilen yürüyüş dikleşiyor. Kule tüm yıl açıkken, ona giden yol Aralık ayı başlangıcında kapanıyor.

Smoky Mountain seyahatinizi planlarken bunu aklınızda bulundurun!

Denemeniz Ihtiyaç duyulan Açık Hava Etkinlikleri

Bu açık hava etkinliklerinin aslına bakarsanız çantanızı hazırladığınızı biliyoruz. Bu tarz şeyleri bir sonraki dağ geziniz için aklınızda bulundurun ve minimum birini dağ kovası listenize koymak için seçin.

Karar veremiyor musunuz? Beşini de yapın ve hangisinin favoriniz bulunduğunu seçin!

Gezi maceralarınız ve ötesi hakkında yazmaya mı adım atmak istiyorsunuz? Web sitemizi denetim ettiğinizden güvenli olun. İçerik stratejisinden dijital pazarlamaya kadar her mevzuda ipucumuz var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir