NYC'de Aklınızı (yada Otomobilinizi) Kaybetmeden Iyi mi Vasıta Kullanılır?

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > NYC'de Aklınızı (yada Otomobilinizi) Kaybetmeden Iyi mi Vasıta Kullanılır?

NYC'de Aklınızı (yada Otomobilinizi) Kaybetmeden Iyi mi Vasıta Kullanılır?

NYC'de Aklınızı (yada Otomobilinizi) Kaybetmeden Iyi mi Vasıta Kullanılır?

New York City'de var neredeyse 4 milyon kayıtlı sürücüler. Yoğun ve telaşlı bir kent olduğundan bir çok insan gidecekleri yere gitmek için toplu taşıma yada taksiye binmeyi tercih ediyor.

İster NYC'ye taşınıyor olun, ister orada dinlence yapmayı planlıyor olun, size yer bulması için başkalarına güvenmek yerine kendi başınıza yola çıkmayı tercih edebilirsiniz. NYC'de iyi mi otomobil kullanılacağını merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Bu makalede, NYC'de otomobil kullanmayı kolaylaştırmak için size bazı ipuçları ve püf noktaları vereceğiz.

Kırmızıyı Açmayın!

Ülkenin çoğunda, tamamen durduğunuz ve ilkin karşıdan gelen trafiği yada yayaları denetim ettiğiniz sürece kırmızı ışıkta sağa dönebilirsiniz. Sadece NYC'de durum bu şekilde değil.

Burada kırmızı ışıklarda sağa dönmenize izin verilmez, bu yüzden bu hatayı yapmayın. Bunu yapabileceğinizi gösteren tabelaların bulunmuş olduğu birkaç cadde var, sadece bu fazlaca ender olacak.

Öncesinden Park Garajlarını Araştırın

NYC'de park yeri pahalı olabilir, sadece nereye bakacağınızı biliyorsanız, bazı iyi fırsatlar bulabilirsiniz. Şehirde yolculuğunuza çıkmadan ilkin çevrimiçi olun, birazcık araştırma yapın ve park etmek istediğinizde bir kol ve bacak ödemek zorunda kalmamak için en iyi otoparkları yazın.

Etrafta dolaşırsanız ve bir garaj tabelasında inanılmaz bir oran var ise, ince yazıları denetim ettiğinizden güvenilir olun. Çoğu zaman, alt bölümde minik yazı tipiyle "yarım saate kadar" derler.

Park Ettiğiniz Yerin Fotoğrafını Çekin

Bloklar zihninizde birleşmeye başlayabilir, bundan dolayı otomobilinizi nereye park ettiğinizle ilgili kafa karıştırıcı olabilir. Garajda otomobilinizin bir fotoğrafını çekin ve arkasından ya ara sokakları not edin ya da fotoğraf meta verilerinden yararlanın (eğer açarsanız, fotoğrafı çektiğiniz yeri izah edebilir).

Bu, yalnızca otomobilinizin yerini belirlemede değil, bununla beraber otomobilinizin biletlenmesi yada çekilmesi durumunda herhangi bir anlaşmazlığın giderilmesinde de yararlı olabilir. Her ikisi de NYC'de sık karşılaşılan olaylardır, bu yüzden kanuna uyduğunuza dair ne kadar fazlaca kanıtınız olursa o denli iyidir.

Lisans Kısıtlamalarınızı Yine Denetim Edin

Eğer sende var ise sürücü belgesi kısıtlamalarıNYC'de yasal olarak hala vasıta kullanabildiğinizden güvenilir olmanız gerekir; aksi takdirde, yakalanırsanız ağır para cezaları ve alıntı yapma riskiyle yüz yüze gelirsiniz. Artı, bir kaza geçirirseniz, sigorta şirketinizde bazı büyük sorunlara niçin olabilir.

Bir çok insanoğlunun ehliyetlerinde engellemeler vardır, bundan dolayı bunun tam olarak ne işe yaradığını ve şehirde güvenli bir halde vasıta kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için kendi ehliyetinize iyice bakın.

NYC'de Sorunsuz Vasıta Iyi mi Kullanılacağını Öğrenin

NYC'de otomobil kullanmak o denli da zor olmasa gerek; bir tek birazcık ergonomik ve data gerektirir. İpuçlarımızı ve püf noktalarımızı göz önünde bulundurarak, şehirde bir ustalaşmış benzer biçimde gezeceksiniz. O yüzden sakin ol ve nefes almayı unutma!

Daha garip okumalar için öteki makalelerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir