Rüzgarlı Şehirde Yolunuzu Dolaşın: Chicago'da Yapılması Ihtiyaç duyulan 10 Aktivite

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Rüzgarlı Şehirde Yolunuzu Dolaşın: Chicago'da Yapılması Ihtiyaç duyulan 10 Aktivite

Rüzgarlı Şehirde Yolunuzu Dolaşın: Chicago'da Yapılması Ihtiyaç duyulan 10 Aktivite

Rüzgarlı Şehirde Yolunuzu Dolaşın: Chicago'da Yapılması Ihtiyaç duyulan 10 Aktivite

Chicago’nun rekor sayıda turist son birkaç senedir Windy City'de. Sürpriz değil. Kasaba, mükemmel yiyecekleri, bolca oranda parkları ve fazlaca sayıda ilgi çekici yeri ile canlı ve eğlencelidir.

Yakında Chicago'yu ziyaret ediyor musun?

Yapılması ihtiyaç duyulan 10 Chicago etkinliği için okumaya devam edin.

Millenium Parkı ve Fasulye

Millenium Park'a gelmeseydin Chicago ziyareti olmazdı. Mahalli halk için "Fasulye" olarak malum meşhur heykel Cloud Gate'te fotoğrafınızı çekmeyi ihmal etmeyin.

Anish Kapoor meşhur heykeli yarattı. İçinde ve çevresinde yürümek için birazcık süre harcayın. Aynalı yüzey, çevredeki şehrin bazı mükemmel yansımalarını sağlar.

Parkta dolaşmak için süre ayırın. Kule çeşmelerine uğrayın. Yansıyan havuza bakan dev yüzlere sahiptirler. Yüzler aralıklarla ağızlarından su fışkırtır.

Bean'deyken, caddenin karşısındaki Chicago Kültür Merkezi'ne eğilin ve Tiffany Dome'u görün.

Willis Kulesi SkyDeck Chicago

SkyDeck, eski adıyla Sears Kulesi olan Willis Tower'ın tepesinde yer almıştır. Gözlemevinden şehrin 360 derecelik görkemli manzarasını görmüş olacaksınız.

Yürekli musun? 1,353 fit yüksekliğindeki Çıkıntıya bir adım atın. Binanın kenarından 4 metreden fazla uzanan cam bir zemindir. Ledge’in destek sistemi görünmezdir ve görünümü benzersiz kılar.

Ledge için biletler 24 $ 'dır ve müze sergileri ihtiva eder.

Donanma İskelesi

Bazı insanoğlu Navy Pier'in gezgin tuzağı bulunduğunu söylemekten kaçınır. Fakat Chicago'ya asla gitmediyseniz, birazcık süre ayırmalı ve bu zamanı simgesel yapıyı keşfetmelisiniz. Navy Pier, Michigan Gölü kıyısındadır.

3.000 fitten uzun olup parklar, mağazalar, restoranlar ve gezinsel bölgeleri ihtiva eder.

İlk olarak 1916'da açıldı ve tanınmış bir mimar olan Charles Sumner Frost tarafınca inşa edildi. Bu Belediye İskelesi idi, sadece 1927'de İkinci Dünya Savaşı donanma gazileri onuruna tekrardan adlandırıldı.

Navy Pier, Chicago Çocuk Müzesi ve Chicago Shakespeare Tiyatrosu'na ev sahipliği yapmaktadır.

Mimari Gezisi

Chicago, pek fazlaca meşhur binaya ev sahipliği yapmaktadır ve dünyanın en meşhur baş yapıcılarından bazıları Windy City'dendir.

Arkanıza yaslanın ve mimari bir yolculukta rahatlayın. Bir uzmanın Chicago'daki binaların benzersiz özelliklerini ve tarihini göstermesine izin verin. Chicago, ufuk çizgisini süsleyen 50'den fazla gökdelene haizdir.

Chicago Sanat Enstitüsü

Michigan Bulvarı üstünde bulunan Chicago Sanat Enstitüsü'nü kaçırmayın. Girişin tarafındaki ikonik aslanları kaçıramazsınız. Edward Kenny tarafınca şekillendirildi.

Empresyonistlerden hoşlanıyorsanız, Izlenimci tablo koleksiyonuna bayılacaksınız. George Seurat'ın unutulmaz “La Grande Jatte Adasında Pazar Günü” orada.

Enstitü ek olarak Georgia O’Keefe, Chagall ve Matisse'in resimlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Yiyin yiyin yiyin

Rüzgarlı Kent bir gurme cennetidir! Fazlaca fazla unutulmaz yiyecek var. USA Today’in en iyi 10 kahve ve kahvaltı dükkanından kabul edilen Cupitol Coffee & Eatery'de güne erken başlayın. Daha fazlasını buradan okuyun.

Chicago, pizza ile eş anlamlıdır. Yerliler ince hamurlu pizzayı tercih ediyor. Fakat oradayken meşhur derin yemeği minimum bir kez denemelisin. Deneyin Lou Malnati'nin derinliği için– yiyecek ikramı.

Little Italy / University Village'da bir İtalyan sığır sandviçini deneyin. Yemeğinizi bir İtalyan buz ikramı ile bitirmiş olun. Ve bir Chicago köpeğini denemeden Chicago ziyareti aynı olmazdı. Superdawg eğlenceli bir retro Chicago köpekleri sunan bir yer.

Tüm bu keyifli yiyecek mekanlarını dolaşırken seyahatlerinizi kaydetmeyi ihmal etmeyin! Ziyaret ettiğiniz tüm mükemmel bölgeleri unutmak istemeyeceksiniz.

Wrigley Field

Chicago'da ciddi spor fanatikleri var. Wrigley Field ziyareti, herhangi bir spor hayranı için bir zorunluluktur. Beyzbol tutkunu olmasanız bile, bu zamanı beyzbol parkını takdir edeceksiniz.

Maç için vaktiniz yoksa yada sürem haricinde oradaysanız bir tur atın. Ortalama 25 dolara, neredeyse 90 dakika devam eden rehberli bir tura çıkacaksınız. Kılavuzlar bilgili ve birçok keyifli gerçek öğreneceksiniz.

Chicago'da park etmek zor olsa gerek ve Wrigley Field bölgesi bir kural dışı değildir. En iyi bahsiniz toplu taşıma. Addison durağına “L” yi alın.

606

Asla kent içi yürüyüş parkurunda bulundun mu?

606'ya bir göz atın. Ortalama 3 mil süresince uzanan yüksek bir rekreasyon yolu. Sabah 6'dan akşam 11'e kadar açıktır. Köpeği bu geziye götürdüysen. 606 da onu karşılıyor.

Eski terk edilmiş bir demiryolu hattını takip eder ve birçok keyifli bar ve restorandan geçer. Demiryolu hattı, tehlikeli yer seviyesindeki demiryolu geçişlerini ortadan kaldırmak için 1800'lerin sonlarında yükseltildi.

606 izi 2000'lerin başlangıcında açıldı.

Shedd Akvaryumu

Chicago’daki Shedd Akvaryumu, dünyanın en büyük akvaryumlarından biridir. Penguenleri, köpekbalıklarını ve balinaları görün. Bir vatoz dokunun. Ek ücret karşılığında akvaryum, sahne arkası turları ve hayvan karşılaşmaları sunuyor.

Giriş yetişkinler için ortalama 40 dolar, çocuklar için 30 dolar. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için orada minimum yarım gün geçirmeyi planlayın. Eğer sen CityPASS edinin yada Chicago Kartına Git, akvaryuma bir parasız bilet alacaksınız.

Shedd Akvaryumu, Field Müzesi ve Adler Planetaryumu yakınındaki Grant Park'ta yer almıştır.

Grant Park

Grant Park, Loop'un doğu ucundan süregelen 300 dönümlük yeşil alandır. Cenup Yakası'na yakın akıyor. Park Millennium Park'a yakındır.

Grant Park'ta bulunan Field Müzesi ve Shedd Akvaryumu. Buckingham Çeşmesi'ni kaçırmayın. Mayıs ve Ekim ayları içinde her saat başı çeşmede 20 dakikalık su gösterisi düzenlenir.

Buckingham Çeşmesi, dünyanın en büyük çeşmelerinden biridir. Jetler, 150 fit yüksekliğe kadar suyu havaya fırlatır. Çeşmenin kışın kapandığını ihmal etmeyin.

En İyi Chicago Etkinlikleri

Şimdi en iyi 10 Chicago aktivitesinin ne işe yaradığını biliyorsunuz ki, ne bekliyorsunuz? Meşhur Rüzgarlı Şehri ziyaretinizin zamanı geldi.

SkyDeck Chicago'da çıkıntının tepesinde durun. Etraftaki en leziz yiyeceklerden bazılarını ye. Donanma İskelesi'nde dolaşın ve bir yada iki gosteri yapın. Shedd Akvaryumu'nu ziyaret edin ve Grant Park'tan kent manzarasının tadını çıkarın.

Daha garip ve bilgilendirici makaleler mi aramıştınız? Buraya bir göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir