Gezi Blogu Başlatmak İçin 5 Mühim İpucu

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Gezi Blogu Başlatmak İçin 5 Mühim İpucu

Gezi Blogu Başlatmak İçin 5 Mühim İpucu

Gezi Blogu Başlatmak İçin 5 Mühim İpucu

2016 araştırmasına bakılırsa, Y kuşağının yüzde 88'i yılda bir ila üç kez yurtdışına gezi. Yüzde seksen altısı en büyük hedeflerinin yeni bir kültüre dalmak bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu, içeriden öğrenen gezi ipuçları ve seyahatlerini bir sonraki seviyeye taşıyacak bakımlı sırlar için istekli bir pazar olduğu anlamına geliyor.

Elinizi gezi blogunda deneyip denemeyeceğinizi düşünüyorsanız, tutkunuzu kazançlı bir kariyere dönüştürmek için daha iyi bir süre olamazdı. Bir gezi blogu başlatmak için en iyi 5 ipucumuzu okumaya devam edin.

Gezi Blogu Başlatmak İçin En İyi 5 İpucu

1. Nişinizi Tanıyın

Gezi blogcılığı son birkaç yılda birazcık doymuş bir pazar haline geldi. Ne de olsa, egzotik bölgeler hakkında yazmak için para kazanmak, birçok jet sosyete için bir hayalin gerçekleşmesidir.

Bu yüzden, bir gezi bloguna başlamadan ilkin nişinizi bilmek oldukca önemlidir. Bir tek seyahatleriniz hakkında yazmak kafi değildir. Okuyucularınıza blogunuza geri gelmeye devam etmeleri için bir niçin vermek için masaya yeni bir görüş açısı yada yeni bir açı getirmelisiniz – oradaki binlerce kişiden biri değil.

Kim bilir Cenup ABD'daki son gezinizi, aşağıdakiler hakkında bir takım incelemeye dönüştürebilirsiniz: en iyi İnka izi turları mevcut. Kim bilir vegan mutfağına olan sevginizi, hususi rejimleri olan gezginler için internasyonal bir yiyecek bloguna dönüştürebilirsiniz.

Ilkin tutkunuzu belirleyin, arkasından her blog gönderisinde ona bağlı kalınca.

2. Sitenizi Kurun

Site kurulumunuz söz mevzusu olduğunda ayrıntılara göz atmayın. İstediğiniz gezi blogu kariyerini planlamanız ve sitenizin hedeflerinize uygun işlevselliğe haiz olduğundan güvenli olmanız gerekir.

Kullanımı ve güncellenmesi kolay bir barındırma platformu seçin. Ürün satmayı planlıyorsanız, çevrimiçi ödemeleri kabul edebileceğinizden güvenli olun.

Alan adınızı oluştururken, blogunuz için uygun olduğundan güvenli olmak için bir dakikanızı ayırın. Kolay, açıklayıcı ve hatırlaması kolay olmalıdır.

3. Para kazanın

Bir sonraki adım, blogunuzun size iyi mi para kazandırmasını istediğinize karar vermektir. Sizin için neyin işe yaradığını bulana kadar birkaç değişik para kazanma seçeneğini tecrübe etmek isteyebilirsiniz.

Bağlı pazarlama

Belirli gezi malzemelerini yada öteki ürünleri tanıtmayı planlıyorsanız, bir bağlı müessese pazarlama programına kaydolun. Okurlarınızdan biri bağlı müessese bağlantılarınızı her tıkladığında ve öne çıkan ürünlerinizi satın aldığında, ödeme alırsınız.

Reklam Alanı Sat

Blogunuzda reklam alanı satmak için ilgili gezi markalarına ulaşmayı deneyin. Daha büyük adlardan bazılarını ikna etmek için oldukça geniş bir okuyucu kitlesine ihtiyacınız olacak, bu yüzden küçükten başlamaktan korkmayın.

Bir e-Kitap oluşturun

Bir e-Kitap yazmayı yada blogunuzda satabileceğiniz başka bir dijital indirme oluşturmayı düşünün. Bu yoldan giderseniz, sitenizde güvenli ödemeleri kabul edebileceğinizden güvenli olun.

4. Blogunuza Patronunuz Şeklinde Davranın

Blogunuzu işiniz olarak düşünmek destek sunar. Emek harcama ve rutininize bağlı kalma zamanınızı belirlemek için her gün belirli bir süre seçin.

Gönderilerinizle beraber görsellere ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, maceralarınız süresince bazı resimler çekmeyi ihmal etmeyin. Yazma zamanı vardığında işletme adlarını ve bölgeleri unutmamak için notları not alın. Temalarınıza uyacak extra geziler planlayın ve yeni okuyucular çekin.

5. Çalışmanızı Tanıtın

Kendi övgülerinizi söylemek, yeni gezi blogcuları için birazcık garip gelebilir, sadece bu, işin mühim bir parçasıdır. Sonuçta, blogunuz hakkında kimse bir şey bilmiyorsa, size asla para kazandırmayacaktır.

Bu, blogunuz hakkında tanıdığınız her insana söylemek anlamına gelir. Her şeyi toplumsal medyada çapraz postalayın ve insanlara şahsen anlatın. Bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmayı düşünün ve okuyucu sayınızın hakkaten büyüdüğünü izleyin.

ArticleCity gezi blogunuzu pazarlamanıza destek olabilir. Okuyucu sayınızı büyütmek ve gezi etmeye devam etmek için ihtiyacınız olan neticeleri size kazandırmak için bir strateji oluşturabiliriz. Adım atmak için bugün parasız bir hesap için kaydolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir