Sidney Üstünden Gezinme: Avustralya'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Sidney Üstünden Gezinme: Avustralya'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

Sidney Üstünden Gezinme: Avustralya'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

Sidney Üstünden Gezinme: Avustralya'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

2018 senesinde 8.5 milyon yabancı ziyaretçi Avustralya'ya gitti ve ziyaret etti.

Kıtayı ziyaret eden milyonlarca insana katılacaksanız, oradayken hangi şehirleri ziyaret etmeniz icap ettiğini bilmek isteyebilirsiniz.

Sidney ve Melbourne çoğu zaman ilgi odağı olurken, Avustralya'da görülecek ve yapılacak oldukca şey var. Avustralya'da ziyaret edilecek en iyi şehirleri burada keşfedin.

1. Launceston

Tamar Nehri kıyısında, Tazmanya'nın en büyük ikinci şehri Launceston'dur. Bu, eyaletin başkenti olan (dostça) rakip Hobart şehridir.

Bu kent ufak, sadece bazı güzel kolonyal mimarisi ve sıcak yiyecek ve sanat sahnesi var.

Şehrin bir çok oldukca güzel ve keşfedebileceğiniz pek oldukca parkur var. Görülmeye kıymet Tamar Vadisi üzüm bağları da var.

2. Cairns

Cairns şehri yağmur ormanlarıyla çevrilidir ve bilhassa turistler için tasarlanmıştır.

Oraya vardığınızda oldukca sayıda gezgin bulacaksınız, sadece görebileceğiniz oldukca şey var.

Büyük Set Resifi, insanların şehri ziyaret etmelerinin ana sebeplerinden biridir. Buraya tekneyle gidebilirsiniz ve şnorkelle yüzebileceğiniz birkaç ada var.

3. Perth

Perth muhtemelen dünyanın en izole şehirlerinden biridir, bu yüzden hakkaten uzaklaşmak istiyorsanız, burası bunu yapmak için muhteşem bir kent. Perth'teyken, bir sonraki en yakın kent 1.300 mil uzakta.

Şehre varmak birazcık süre alacak fakat kesinlikle buna kıymet.

Şehrin rahat bir havası var ve her türlü kültürel alana haiz. Kent nispeten temiz ve denenecek oldukca sayıda restoran ve kafe var. Ek olarak oradayken yapılacak her türden sahil ve yapılacak şeyler vardır.

4. Melbourne

Melbourne, Sidney'in daha rahat bir versiyonu gibidir. Bu Avustralya'nın en büyük ikinci şehridir. Bu oldukca kozmopolit bir kent ve görmek ve tecrübe etmek için oldukca fazla seçeneğiniz olacak.

Mahalleler oldukca çeşitlidir ve aşık olacak birini bulabileceksiniz.

Büyük Okyanus Yolu da Melbourne'dan geçiyor ve bu yoldaki alanların sizi uçurması güvence ediliyor.

5. Brisbane

Brisbane pırıl pırıl bir şehirdir ve güzel ve güneşli bir dinlence geçirmenizi sağlamak için bolca güneş ışığı alır.

Bu, ülkenin üçüncü büyük şehridir ve ortalama 2 milyon insan buraya ev diyor. Kent de hızla büyüyor.

Kent, Brisbane Nehri süresince inşa edilmiştir ve kent sizi eğlendirmek için her türlü açık hava etkinliği sunmaktadır.

Tüm manzaraların tadını çıkarmak için bu şehirde yürüyüşe, tırmanmaya ve bisiklete binmeye gidebilirsiniz. Egzersiz yapmak hakkaten size gore değilse, sizi meşgul edecek oldukca sayıda sanat da vardır.

Burası dünyanın müzik başkentidir ve her türden mahalli sanatçı sahne alacak.

6. Gold Coast

Gold Coast ille de bir kent değil, 60 kilometre süresince uzanan ve Avustralya'nın en iyi plajlarından bazılarını sunan bir sahil şerididir.

Bu alan mangrovlar ve yağmur ormanları ile çevrilidir. Gündüz birazcık sörf yapmak ve geceleri bazı gece kulüpleri yapmak istiyorsanız, burası vurmanız ihtiyaç duyulan alan.

7. Adelaide

Adelaide “kiliselerin şehri” olarak biliniyor, sadece burada yaşayan insanoğlu aslına bakarsak kiliselerden oldukca barlar olduğuna inanıyorlar.

Bu şehirde kalmayı planlıyorsanız, şunlardan birini rezerve edebilirsiniz: bu servisli daireler Bu rahat şehirde en konforlu konaklamayı yaşamanızı sağlamak için.

Tecrübe etmek için her türlü benzersiz restoran ve göz atabileceğiniz oldukca sayıda canlı müzik mekanı var.

Kent, görkemli ve organik manzaralar sunan Torrens Nehri'nin kıyısında kurulmuştur. Bu kent, Cenup Avustralya'nın tam ortasında. Hem de şarap bölgelerine de ev sahipliği yapar ve yaptıkları mahalli şaraplardan bazılarını denemelisiniz.

Ek olarak inceleyebileceğiniz her türlü galeri ve müze bulunmaktadır. Bu güzel şehirde devamlı meydana getirecek bir şeyler bulabileceksiniz.

8. Darwin

Darwin ufak bir kent, sadece ülkeye özgü varlıklı bir kültürel mirasa haiz. Bu şehirde elli değişik millet var ve oldukca sayıda Asya ve Aborijin tesiri içeriyor.

Bu kent, Şimal Bölgesi'ndeki Timor Denizi kıyısında. Birçok insan burada durur ve peşinden Tiwi Adalarını keşfetmeye devam eder.

9. Geelong

Bu kent Melbourne'e bir tek 70 kilometre uzaklıktadır. Bu kent bununla beraber Corio Körfezi üzerindedir ve turistler burada her türlü dükkan ve restoranı bulabilirler.

Bu kent kim bilir en güzel kent olmayabilir, sadece onu bu listedeki öteki şehirlerden değişik kılan bir kentsel yayılmaya haiz.

Birazcık Avustralya futbolu seyretmek istiyorsanız, burası da ziyaret etmek için mükemmel bir yer.

Bugün Avustralya'da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirlerden Daha Fazlasını Keşfedin!

Bunlar Avustralya'da ziyaret edilebilecek en iyi şehirlerden bazılarıdır, sadece listenizde olduğundan güvenilir olmanız ihtiyaç duyulan oldukca daha çok kent vardır.

Seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için seyahatinize çıkmadan ilkin araştırmanızı yaptığınızdan güvenilir olun!

Bu makaleyi beğendiyseniz, web sitemizi beğenenler için denetim ettiğinizden güvenilir olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir