Sunshine State Fun: Florida'da Yapılacak En İyi 5 Şey

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Sunshine State Fun: Florida'da Yapılacak En İyi 5 Şey

Sunshine State Fun: Florida'da Yapılacak En İyi 5 Şey

Sunshine State Fun: Florida'da Yapılacak En İyi 5 Şey

2017'de Florida'nın bittiğini biliyor muydunuz? 118 milyon turist öteki eyalet ve ülkelerden ziyaret?

Güneş ışığı durumu, bilhassa Orlando ve sahil süresince yapılacak harikalar ve keyifli şeylerle doludur.

Disney, Florida'da büyük bir çekicilik merkezi olmasına karşın, eyaletteyken denetim etmeniz ihtiyaç duyulan başka birçok yer var.

Florida'da yapılacak en iyi 5 şeyi, ailenizle, arkadaşlarınızla yada öteki mühim kişilerle beraber keşfetmek için okumaya devam edin!

1. Florida Keys'te rahatlayın

Florida'ya gidiyorsanız ve güneşin, kumun ve suyun tadını çıkarıyorsanız, Florida Keys tam da aradığınız şey olabilir!

Florida Keys, etkisi altına alan adaları, kıyı şeritleri ve suyu sebebiyle çoğu zaman ABD'nın Karayipler'i olarak kabul edilir. Yüzme şortlarınızı, güneş kreminizi ve suyunuzu paketleyin zira Anahtarlar adınızı çağırıyor.

Florida Keys'e gitmek, gevşemek ve işin deli dünyasından bir adım atmak için mükemmel bir fırsat olacak. Yalnız görkemli bir su manzarasına haiz olmayacaksınız, bununla birlikte bir geziye çıkmak için olta takımınızı paketleyebilir ve hatta bölgedeki rehberli turlara göz atabilirsiniz.

2. Everglades'e göz atın

1947'de, Everglades, Yellowstone'un derhal arkasında, ABD Birleşik Devletleri'nin ikinci büyük ulusal parkı oldu.

Everglades şunlardan oluşur: 1.5 milyon dönüm bataklık topraklar ve bataklık alanlarla dolu. Tekne gezilerinden hoşlanıyorsanız, ziyaret ederken katılabileceğiniz birçok tur var. Kameranızı elinize aldığınızdan ve normalde maruz kalmayabileceğiniz yırtıcı yaşamı görmeye hazır olduğunuzdan güvenli olun.

Everglades ile ilgili daha garip gerçeklerden biri, Dünya'nın hiçbir yerinde aynı türden bir ekosistemin bulunmaması, bu da onu benzersiz ve eğitici bir seyahat haline getirmesidir.

3. Universal Stüdyolarında Eğlenin

Universal Studios'a gitmek aileler için keyifli bir seyahat olabilir.

Hem çocuklar hem de yetişkinler, Universal'in sunmuş olduğu sürüşlerin ve çekicilik merkezlerinin tadını çıkarabilecekler. Bu tema parkı, ailenizin görmüş olduğu en popüler filmlerden bazılarına dayanıyor ve alışveriş ve yiyecek yeme alanları içeriyor.

Universal Studios, sizi değişik kültürler ve müziklerle tanıştırabilecek çeşitli eğlenceler sunar.

4. Miami Beach'te Parti

Florida'da yapılacak oldukca şey var ve Miami Beach'e bakmak bunlardan biri!

Anahtarlara kadar sonuna kadar gezi edemeyenler birazcık eğlenmek için Miami'yi ziyaret edebilirler, plajın bulunmuş olduğu, anakaranın derhal haricinde bulunan ve gezi etmesi kolay olan bu adaya gidebilirler.

Plaj, sıcak yaz güneşinin altında eğlenmek ve dinlenmek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Eğer ısıyı oldukca fazla alırsanız, devamlı oldukca sayıda otelden birini denetim edebilir yada Ocean Drive'da leziz yemekler yiyebilirsiniz.

5. Daytona 500

Şubat ayında Florida'yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Daytona 500 yarışına gitmek, aileniz yada arkadaşlarınızla yapılacak keyifli bir aktivite olabilir.

Her yıl şubat ayında, dizinin en büyük yarışlarından kabul edilen Daytona 500 ile Nascar sezonu başlıyor. Yarışları izlemekten hoşlanıyorsanız ve geleneksel bir spor etkinliğine gitmekten değişik bir şey tecrübe etmek istiyorsanız, Nascar tam size bakılırsa.

Yarışa gidiyorsanız, fazladan güneş kremi, kişisel hayranlar ve serinlemenin yollarını toplamalısınız. Pist ve yarış otomobilleri çevredeki alanları oldukca daha sıcak hale getiriyor.

6. Mercan Kalesi'ni ziyaret edin

Florida'ya keyifli ve zamanı bir seyahat mi aramıştınız?

Homestead, Florida, civardaki en büyük gezinsel yerlerden kabul edilen Coral Kalesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. 1923'te Edward Leedskalnin isminde bir adam tek başına 1.000 tondan fazla taşla meşhur Mercan Kalesi'ni inşa etmeye başladı.

Bir insanın tüm bu işi kendi başına iyi mi yapabileceği neredeyse bir muamma ve bir çok gecenin ortasında başarıldı ve daha da etkisi altına alan hale geldi!

Florida Gezi İpuçları

Florida'ya bir seyahat planlamak, tüm görkemli çekicilik merkezleri sebebiyle kolayca pahalı hale gelebilir.

Nakit sıkıntısı çekiyorsanız, şunları yapabilirsiniz: hakkında oku Bir sonraki aile gezinizi finanse etmenize destek olacak kişisel krediler. Bu bununla birlikte size beklediğinizden birazcık daha çok parayla eve dönme fırsatı verecektir.

Paketlemeden ve Florida'ya gitmeden ilkin havayı denetlemek son aşama önemlidir. Yazları, Florida aşırı derecede sıcak ve nemli olma eğilimindedir ve bu da fırtınalar için muhteşem bir ortam oluşturur.

Florida'ya Haziran'dan Kasım'a kadar giderseniz, bu zamanda kasırga mevsimi olduğundan şiddetli tropik fırtınalarla baş etme riskiniz daha yüksek olabilir. Timsahlar, köpekbalıkları, yılanlar ve hatta örümcekler benzer biçimde evde aşina olmayabileceğiniz yaban hayatına dikkat etmek de önemlidir.

Florida'da Yapılacak En İyi Şeylerin Tadını Çıkarın

Florida'da yapılacak en iyi şeylerin neler bulunduğunu idrak etmek zor ve bunaltıcı olabilir, bilhassa de bölgeye aşina değilseniz.

Yukarıdaki listeyi kullanmak, bir sonraki seyahatiniz için gidebileceğiniz fikirler ve bölgeler vermenize destek olabilir. Tatilinizi doğru bir halde planlayabilmeniz için faaliyetleriniz ve nerede bulundukları hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız önemlidir.

Güneşli haldeyken keşfetmekten korkmayın. Sadece seyahatiniz için yanınızda bolca oranda güneş kremi, mayo ve havlu bulundurduğunuzdan güvenli olun. Florida, senenin daha sıcak aylarında sıcak ve nemli havaya haiz olma eğilimindedir.

Gezilerinizden ve tatillerinizden en iyi şekilde iyi mi yararlanabileceğiniz hakkında daha çok informasyon edinmek için bu makaleyi beğendiyseniz blogumuza göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir