Tek Başına Yurt Dışına Taşınırken Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Tek Başına Yurt Dışına Taşınırken Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Tek Başına Yurt Dışına Taşınırken Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Tek Başına Yurt Dışına Taşınırken Bilmeniz Ihtiyaç duyulan Her Şey

Yalnız yurt dışına taşınmayı mı düşünüyorsunuz?

Coşku verici ve birazcık da ürkütücü.

Aslına bakarsak plan yapma zamanı ulaştığında, orada yararlı bilgilerin eksikliği varmış benzer biçimde görünebilir. Yurt dışına taşınma ihtimali tüm bu duygulara ve bir takım başka sual ve endişeye esin verebilir.

Yabancı bir ülkede kendi başınıza yaşamak için evinizden ayrılma düşüncesi birazcık stres yaratacaktır. Her neyse ki, deneyimin neleri saklayacağına dair bir fikriniz olduğundan bu stresi azaltabilirsiniz.

Bu şekilde bir hareketin planlama aşamasındaysanız yada hala düşünüyorsanız, bunlar tek başınıza yurt dışına taşınmakla ilgili bilmenizde fayda olacak en mühim şeylerden bazılarıdır. Sorunsuz bir halde hareket etmenizi sağlayacak en iyi ipuçlarını okuyun.

Korkuyu Kucaklayın ve Üstesinden Gelin

Memleketinizden ayrıldığınızda konfor alanınızdan çıkıyorsunuz.

Bu göz ürkütücü bir durum, bilhassa de yeni evinize yerleşmeye çalıştığınızda.

Bu durumlarda ortak bir içgüdü, bir süre münzevi benzer biçimde yaşamak, kendinize uyum sağlamak için süre vermektir. Ne olursa olsun uyum sağlamak süre alacak. Sadece korkularınızla ne kadar acele yüzleşir ve yeni evinizi kucaklarsanız, uzun solukta iş o denli kolay olacaktır.

Toplumsal etkileşim ihtiyacını aşmanın yolu yok. Kendini yalıtmak haiz olabilir özellikle yurtdışında yaşarken geniş kapsamlı sonuçlar. Yeni bir yerde yalnız olmanın naturel kaygısının sizi oraya gitmekten alıkoymasına izin vermeyin. Mahalli kültürü öğrenmeye ve yeni dostlar edinmeye adım atmak için asla fazlaca erken değildir.

Yurtdışında nerede dost edinmeye başlayacağınızdan güvenli değilseniz, akılda tutulması gereken basit şeyler çoğu zaman etkilidir – dost canlısı ve nispeten korkusuz kalmak benzer biçimde.

Yeni evinize yerleşip sıhhatli bir toplumsal yaşam geliştirdikten sonrasında kendinize teşekkür edeceksiniz.

Durum bu şekilde olunca, yeni bir kültüre haiz yeni bir ülkeye kendi başınıza hareket etmek direnç gösterecektir. Birazcık üzüntü ve korku kaçınılmaz olacak. Bunların hepsi ayarlamanın bir parçası ve bu kadar büyük bir değişim icra eden hepimiz için tamamen normaldir.

Potansiyel Gevşek Uçları Bağlayın

Yeni bir diyarda geleceğinize odaklanan bakışlarınız ile coşku sizi ele geçirebilir. Eski hayatınızı arka planda bırakmak sandığınızdan daha kolay.

İleriye dönük bir tutum takdire şayan ve tek başına yurtdışına taşınırken gerekliyken, ayrılmadan ilkin işlerin yolunda olduğundan güvenli olmak daha azca endişelenmenize destek sunar ve karşılaşacağınız sorunların daha büyük sorunlara dönüşmesini önleyebilir.

Taşınmadan ilkin yarım kalmış işleri çözmek için yapabileceğiniz en mühim şeylerden bazıları:

  • Sevdiklerinizin ve yakın arkadaşlarınızın yeni adresinizi ve size iyi mi ulaşabileceklerini bildiklerinden güvenli olun.
  • Yeni evinize sizinle beraber gelmeyen eşyalarınız var ise, eşyalarınızı depoya koymak çoğu zaman gitmenin en iyi yoludur. Uygun fiyata iyi bir tesis bulmak için kendinize süre verin. Ayrılmadan derhal ilkin karıştırmak istemezsiniz.
  • En önemlisi, kıymet verdiğiniz insanlarla kaliteli süre geçirin. Bu anılar, üstüne almak suretiyle olduğunuz büyük geçiş esnasında size destek olacaktır.

Her Şekilde Hazırlıklı Olun

Evde toplumsal olan her şeyin halledilmesini sağlamanın yanı sıra, taşınmadan ilkin lüzumlu tüm yasal, ergonomik ve tıbbi mevzularla ilgilenmeniz fazlaca önemlidir. Bu açık görünüyor, sadece bir hamle için hazırlanmanın mühim bir unsurunu gözden kaçırmak kolaydır.

Vize durumunu ayrılmadan fazlaca ilkin idrak etmek en iyisidir. Bazı durumlarda bu, bir hareketin mümkün olup olmadığını belirleyebilir.

Her ülkenin sınırları içinde yaşamaya ve çalışmaya gelen yabancılar için değişik kuralları bulunduğunu ihmal etmeyin. Bu, yurtdışına yalnız taşınmayı düşündüğünüzde bakmanız ihtiyaç duyulan ilk şeylerden biridir. Vize kanunları, yeni işinizde ne kadar kalabileceğinizi ve yeni ülkenizde hep beraber kalabileceğinizi de belirleyebilir.

Doğal ki, sigorta poliçelerinizi güncellemeniz gerekecektir. Her neyse ki bulmak gurbetçiler için hayat sigortası göründüğünden fazlaca daha rahat.

Tıbbi problemler başka bir yaygın engeldir. Alerjiniz var ise yada reçeteli ilaç kullanıyorsanız yada başka hususi tıbbi ihtiyaçlarınız var ise bunların planlama esnasında dikkate alınması gerekir.

Reçeteli ilaçların mevcudiyeti ve tıbbi kapsam genel olarak değişik ülkeler içinde büyük seviyede değişim gösterir, bundan dolayı bunlar araştırılması ihtiyaç duyulan şeylerdir.

Nereye taşındığınıza bağlı olarak, bir banka hesabını açık tutmak ve evde birazcık para tutmak isteyebilirsiniz. Acil durumlarda da minimum bir kredi kartını açık tutmalısınız. Ek olarak, kartlarınızın her birini iptal ederseniz kredi puanınız bir darbe alacaktır.

Banka ve kredi kartı hesapları için bir aile üyesinin adresine geçiş yapabilirsiniz.

Son olarak, yeni ülkenize göç etmeden ilkin hangi aşılara ihtiyacınız bulunduğunu ve tıbbi belgeler var ise yanınızda götürmeniz gerekeceğini deneyin.

Tek Başına Yurt Dışına Taşınmak Ürkütücü fakat Zahmete Kıymet Bir Maceradır

Kabul eden neredeyse hepimiz için, tek başına yurt dışına taşınmak hayatlarının en büyük ve en mühim kararlarından biri haline geliyor.

Aslına bakarsan bir işiniz ve yaşayacağınız bir yeriniz bulunduğunu varsayarsak, bu ipuçlarını ciddiye almak, yeni maceranızın olması ihtiyaç duyulan her şeyi yapmanıza destek olacaktır.

Hala araştırma aşamasındaysanız yada nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, bir gezi blogu başlatmak, bağımsız olarak yurtdışında yaşama yoluna adım atmak için mükemmel bir yoldur. Ek olarak, her yerde yapabileceğiniz bir iş bulma yada çevrimiçi olarak kendi işinizi büyütme hakkında fikirler için blogumuza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir