Yeni Zelanda'da Yapılacak En İyi 15 Şey

Güzel Orgu > Seyahat ve Tatil > Yeni Zelanda'da Yapılacak En İyi 15 Şey

Yeni Zelanda'da Yapılacak En İyi 15 Şey

Yeni Zelanda'da Yapılacak En İyi 15 Şey

80 milyon insan aktif düşünme Şu anda Yeni Zelanda'da dinlence hakkında.

Bundan dolayı mevzu gezim olunca Yeni Zelanda bir ustalık sınıfıdır. Sadece dikkatinizi çekmek için yarışan pek oldukça ilgi çekici yer varken, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeyleri gezi programınıza dahil ettiğinizi iyi mi anlarsınız?

İşte serüven tatilinizi mümkün olan en iyi başlangıca götürmek için Yeni Zelanda'daki en iyi 15 gezinsel yer.

1. Queenstown'daki Kawarau Köprüsü'nden Bungy Jump

1988'de AJ Hackett ve Henry van Asch, dünyanın ilk ticari Bungy Jump'ı başlattı. Nerede? Queenstown'daki Kawarau Köprüsü'nün haricinde.

Kawarau Köprüsü'nden atlamak bir tek coşku verici bir tecrübe değil, bununla beraber zamanı bir deneyimdir.

Bu günlerde, Kawarau Köprüsü Bungy hala güçleniyor. O 38.000 insanı yaraladı her yıl Kawarau Nehri'nin kristal yüzeyine doğru. Ek olarak, korkusunu bir arkadaşıyla paylaşmak isteyenler için Yeni Zelanda'da tandem atlayışlar sunan tek Bungy sitesidir.

2. Abel Tasman'da Paraşütle Atlayın

Abel Tasman, Yeni Zelanda'da paraşütle atlayabileceğiniz en yüksek noktadır. Ek olarak zıplarken hem Şimal hem de Cenup Adası'nı görebileceğiniz tek yerlerden biridir.

16.500 fit aradığınız serüven benzer biçimde geliyorsa, Abel Tasman'dan başkasına bakmayın. Yeni Zelanda'daki en iyi manzaralara ve dalış esnasında onları hakkaten takdir etmek için en oldukça zamana haizdir.

3. Whitewater Rangitikei'de Rafting Yapın

Rangitikei, dünyanın en iyi yarım günlük 5. Derslik rafting gezilerinden biridir.

Dere kısmı çoğu zaman River Valley Lodge'da adım atar. Gerçek aksiyon raftingin ortalama yarısında adım atar ve bazı 2. ve 3. aşama süratli hareketler adım atar. Gorge'ye vardığınızda, becerileriniz birbiri ardına 10 büyük akıntıyla hakkaten kontrol edilir.

Bitiş noktanız sizi Lodge'un derhal dışına çıkarır. Bu, uzun bir rafting gününden sonrasında süratli bir bira bardağını pratikte mecburi kılar.

Toplam 11 km uzunluğundaki bu dört mevsim beyaz su rafting gezisi, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biridir.

4. Kayak ve Snowboard Queenstown

Dünyanın en iyi kayak yolunu seyretmek size göreyse, Queenstown ne olursa olsun görülmesi ihtiyaç duyulan bir yerdir. Kasaba, Cenup Alpler'in kalbinde muhteşem bir konuma haizdir. Bu, onu dört mahalli kayak sahasıyla savaşım etmek için ideal bir ana üs haline getirir.

Her alanın kendine özgü karakteri ve çeşitli arazisi vardır, bu da her beceri seviyesi için bir şeyler olduğu anlamına gelir. Fantastik dağ manzarası tek başına Queenstown haricinde yapılacak bir kayak gezisini Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biri yapar.

5. Hobbiton'u ziyaret edin

1999'da JRR Tolkien'in Hobbiton Shire'ı Auckland'ın iki saat dışındaki Yeni Zelanda ziraat arazisinde hayata geçti. Yemyeşil tepeler, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Hobbitlerin evini oluşturmak için muhteşem bir yer bulunduğunu kanıtladı.

Filmin çekilmesinden bu yana, bölge yeni bir kullanım kazanmıştır – genel halka film büyüsü getiriyor.

Yüzüklerin Efendisi'nde görülen rehberli Hobbiton turları 2002'de başladı. Bölge, 2009'da Peter Jackson'ın Hobbit filmlerini çekmeye dönmesiyle fazladan bir makyaj yapmış oldu.

Günümüzde bölge, Tolkien'in genişletilmiş evrenine güzel bir halde detaylı bir saygı duruşudur. Kitapların, filmlerin yada her ikisinin de hayranı olun, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biridir.

6. Wai-a-tapu'daki Volkanik Eylemi görün

Wai-O-Tapu Termal Harikalar Diyarı, 18 kilometrekarelik etken bir jeotermal parkın bir parçasıdır. 230.000 yıl ilkin oluşmuş çökmüş bir volkanik krater olan Reporoa Caldera'nın şimal sınırında yer almıştır.

Wai-O-Tapu, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biridir. Park, senenin 365 günü açıkken, Trip Advisor'ın söylediği harikalar diyarını yaşamamak için hiçbir mazeretiniz yok, " en gerçeküstü yerler Yeryüzünde."

7. Waiheke Adası'nda Şarap Tadımı

Yeni Zelanda, dünyanın en iyi şaraplarından bazıları için hak edilmiş bir üne haizdir. Bu, Waiheke Adası’nın ödüllü zanaatkar şarabını en iyinin en iyisi yapar. Bir şarap uzmanıysanız, Waiheke Adası'nın üzüm bağlarını dolaşmak Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biridir.

Adanın üzüm bağlarının bir çok, mahzen kapılarını yıl süresince açmaktadır. Bu, Auckland kent merkezindeki geziyi, senenin hangi döneminde olursa olsun, 35 dakikalık feribot yolculuğuna kıymet kılar.

8. Auckland'daki Hallertau Brewery'de Bira Tadımı

Hallertau, Yeni Zelanda'da butik birada liderdir ve bunun iyi bir sebebi vardır. İkonik numaralı biraları, bira fabrikasının sloganına uygundur: "Yeni heyecanlar için bira geleneklerini bükmek."

Hallertau Bira Fabrikası Yeni Zelanda'nın her yerine ihracat yapıyor, sadece bununla beraber Riverhead, Auckland'da kendi restoranını işletiyor. Hallertau, yemeğini birası kadar ciddiye alıyor ve Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden birini ziyaret ediyor.

Meyveleri ve sebzeleri, çoğu zaman mutfak bahçesinden mahalli olarak elde edilir. Ek olarak kendi özgür dolaşan bira fabrikalarını da tutuyorlar, böylece yumurtaları ev yapımı ekmekleri kadar tazedir.

Hallertau, kent merkezine bir tek 20 dakika uzaklıktadır. Bu, bir bardak sırayla olduğu anlamına gelir!

9. Waitomo Glowworm Mağaralarını ziyaret edin

Waitomo mağaralarının ateş kurtları, Arachnocampa luminosa türlerindendir. Yeni Zelanda'ya özgüdürler.

"Solucanlar" olarak adlandırılsalar da aslına bakarsak yırtıcı larvalardır. Biyolüminesans adında olan bir süreçle parlarlar.

Yeni Zelanda, ateş kurtlarını naturel ortamlarında görmek için en iyi yerlerden biridir. Bununla birlikte en güzellerinden biridir. Mağaralarda tekne gezintileri, ustalaşmış rehberlerin uzman yorumlarıyla sunulmaktadır.

10. Rotorua'daki Tamaki Maori Köyü'nü ziyaret edin

Tamaki Maori Köyü deneyimi, Yeni Zelanda'nın en oldukça ödül alan kültürel albeni merkezidir. Bu, Maori kardeşler Mike ve Doug Tamaki tarafınca kurulan ve şu anda mahalli Rotorua Maori'nin çoğunlukta olduğu bir ekip tarafınca yürütülen bir tecrübe. Bu, Tamaki Maori Köyü'nü turistler için değil turistlerle paylaşılan bir kültürel tecrübe haline getiriyor.

Maori kültürü, zamanı ve hikayeleri hakkında düşünce edinmek istiyorsanız, Tamaki Maori Köyü, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeylerden biridir.

11. Adalar Körfezi'nde Yunuslarla Yüzün

Adalar Körfezi, tüm yıl süresince yunusları ve öteki deniz canlılarını görür. Bu, Paihia'dan dışarıda bir eko-seyir yapmasını, mevsim ne olursa olsun Auckland'dan 3 saatlik bir yolculuğa kıymet kılar.

Yunuslar hakkında informasyon edinmenin yanı sıra, Bay of Islands hakkında hususi bilgiler de edineceksiniz.

12. Kaikoura'da Balina İzlemeye Git

Sahil kasabası Kaikoura, Christchurch'ün kuzeyinde 2,5 saatlik bir sürüş mesafesindedir ve güzergahınızda bir yere kıymet.

Yeni Zelanda'nın karla kaplı dağlarının temelini övünmenin yanı sıra, 2 km derinliğindeki su altı Kaikoura Kanyonu ile tanınır. Bu kanyon, Dev Sperm Balina da dahil olmak suretiyle bir takım deniz ve nebat yaşamına ev sahipliği yapmaktadır.

Kaikoura’da yaşayan Sperm Balinalarının uzunluğu 20 metreye kadar çıkabilir. Bu onları gezegendeki en büyük etobur tür yapar. Öteki balina türleri, yunuslar, foklar ve albatros da Kaikoura Kanyonu'na ev sahipliği yapar.

Kaikoura'daki balina seyretme turları% 95 balina tespit başarı oranına haizdir. Bu, turunuz balina görmezse, bir çok firmanın% 80 garantili geri ödeme ile yedeklediği bir istatistiktir.

13. Milford Sound'da gezin

Rudyard Kipling, Milford Sound'u dünyanın 8. harikası ve haklı olarak çağırıyor. Dikey deniz kayalıkları, daha da yükseğe ulaşmanın ötesinde dağ zirveleri ile dünyanın en yükseklerinden bazılarıdır. Bu, fiyortun birçok kavisli şelalesiyle birleştiğinde dünyaca meşhur bir görünüm oluşturur.

Gündüz yada gece yolculukları, Milford Sound'u deneyimlemenin mükemmel bir yoludur. Daha maceracı tipler de kayak yapabilir, dalabilir yada bölgede uçabilir.

Kiwi'nin en meşhur gezinsel yeri olan Milford Sound, Yeni Zelanda'da yapılacak en iyi şeyler arasındadır.

14. Auckland Hayvanat Bahçesi'nde Fotoğraf Atölyesi Yapın

Auckland Hayvanat Bahçesi şu anda ev sahipliği yapıyor 1.000 hayvan, 126 türü temsil ediyor. Bunlar memelilerden kuşlara ve ektotermlere kadar değişmiş olur. Bu tür çeşitlilikle, parmak uçlarınızın DSLR'niz için kaşındığını görmüş olacaksınız.

Auckland Hayvanat Bahçesi fotoğrafçılık atölyeleri, beceri setinizi oluşturmanın yada portföyünüzü güçlendirmenin mükemmel bir yoludur. Hayvanat Bahçesi’nin fotoğrafçılık eğitmenlerinden oluşan ekibi kendi alanlarında profesyoneldir. Sizi hayvanların fotoğraflarıyla bir yolculuğa çıkarırken anlatacakları paha biçilmez içgörü ve detayları var.

15. Fox Buzulu'nda Gezin

Fox Buzulu, adını Yeni Zelanda'nın 1869 ile 1872 yılları aralığında Başbakanı olan Sir William Fox'tan almıştır. Cenup Alpler'in eteklerinde yer edinen 13 kilometre uzunluğunda ılıman bir deniz buzuludur.

Birçok tur şirketi buzulun üst geçitlerini sunuyor. Sadece yakın ve kişisel bir halde kalkmak istiyorsanız, helikopter yürüyüşü yada rehberli buz yürüyüşü sizin için günlük seyahat. En kaliteli Yeni Zelanda Kış Seyahati deneyimler bir buzul yürüyüşünü içerecek.

Yeni Zelanda'da Yapılacak En İyi Şeylerinizi Keşfedin

İster bir sonraki destansı deneyiminizi arıyor olun ister gezi blogları için yem arıyor olun, Yeni Zelanda'da hepimiz için bir şeyler vardır. Kültürü, jeotermal harikaları, serüven sporlarını ve ödüllü yiyecek ve şarabı bir araya getiren dünyadaki tek yerlerden biridir.

Hobbiton'dan daha oldukça Harry Potter'a mı yöneliyorsunuz? Londra seyahatinizde yapabileceğiniz bu 5 garip şeye göz atın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir